Güncelleme Sırasında PC Resetlenme Sonrası Ekrana Görüntü Gelmeme Sorunu

EmirHanİsiK

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben 2 buçuk hafta önce yeni bilgisayar aldım. Az önce güncelleme yapıyordu bende Youtube'de takılıyordum. MSI güncellemeleri bitirdikten sonra bilgisayar dondu. Ben de resetledim ve tekrar açtığımda bilgisayar çalışıyor fakat ekrana görüntü gelmiyor. Klavye ve mouse çalışmıyor ne yapmam lazım?

Laptopsa recovery butonu vardır ona basıp geri al bilgisayarı yada kurtarma cd'si varsa onu kullan. Kurtarma ekranına girip sistem geri yükleme yapman gerekiyor. Burdan bir uyarıda benden; bilgisayar güncelleme yaparken lütfen bekleyin güncelleme sırasında bilgisayarı kapatmayın(resetlemeyin) diyor ya, lütfen bunu dikkate alın! Dondu ondan resetledim gibi şeylere de kalkışmayın, siz dondu sanarsınız o arka planda işleme devam etmektedir sabırlı olun!

Güncelleme ne güncellemesi idi? BIOS güncellemesi mi yapılıyordu?
Ben pek bilgisayar işlerini bilmiyorum. Fakat MSI Update 6 diye programdan güncelleme gelince bende kabul ettim

Laptopsa recovery butonu vardır ona basıp geri al bilgisayarı yada kurtarma cd'si varsa onu kullan. Kurtarma ekranına girip sistem geri yükleme yapman gerekiyor. Burdan bir uyarıda benden; bilgisayar güncelleme yaparken lütfen bekleyin güncelleme sırasında bilgisayarı kapatmayın(resetlemeyin) diyor ya, lütfen bunu dikkate alın! Dondu ondan resetledim gibi şeylere de kalkışmayın, siz dondu sanarsınız o arka planda işleme devam etmektedir sabırlı olun!
Hayır laptop değil. Ben bekledim 5 - 10 dakika düzelmedi zaten mouse ve klavyenin ışıkları yanmıyordu. Acaba anakart da sorun olabilir mi anakartım MSI B150M bazooka

MSI Update 6 programı bios güncellemesi yapıyordu. BIOS un güncellenirken reset atmışsın. Anakartının bios kurtarma özelleği var mı yok mu bilmiyorum ama anakartını bozdun arkadaşım.

Geçmiş olsun.

Bilgisayar masaüstü mü yoksa dizüstü mü? Masaüstü ise hazır mı toplama mı? Dizüstü ise model belirtmen lazım. İyi marka anakartların çoğunda çift BIOS vardır. BIOS sıfırlayarak sorunu çözersin.

Sorununun çözümü:
1- Bilgisayarına bağlı tüm hard disk, cd dvd, ssd herşeyi çıkarıyosun. Anakartla olan tüm bağlantılarını kopar. Flashdisk vb başka usb aygıtları da çıkar.
2- Destek: B150M BAZOOKA | MSI Türkiye | Motherboard - The world leader in motherboard design bu adresten en üstteki bios dosyasını indirip. arşivden çıkarıyosun.
3- Bir tane flash diski FAT32 olarak formatlıyorsun.
4- Arşivden çıkan I60 uzantılı dosyayı flash diske atıyosun.
5- Flash diskte sadece i60 uzantılı dosya kalacak.
6- Bilgisayarının arkasındaki usb 2.0 olan girişe(mavi olmayan) flash diski takıyorsun.
7- Bilgisayarını açıyorsun.
8- Bekleme süresi uzun olabilir.
9- Gelen ekranda Select one file to update bios u seçiyorsun.
10- Flash diski seçiyorsun
11- Flash diskteki i60 uzantılı dosyayı seçiyorsun
12- BIOS kurtarma tamamlandıktan sonra bilgisayarını yeniden başlatıyorsun.

Yine olmadığı takdirde Ankara içindeysen yardımcı olmaya çalışırım.

Kolay gelsin.

Bkz: MSI USA - Online Technical Support FAQ

Sorununun çözümü:
1- Bilgisayarına bağlı tüm hard disk, cd dvd, ssd herşeyi çıkarıyosun. Anakartla olan tüm bağlantılarını kopar. Flashdisk vb başka usb aygıtları da çıkar.
2- Destek: B150M BAZOOKA | MSI Türkiye | Motherboard - The world leader in motherboard design bu adresten en üstteki bios dosyasını indirip. arşivden çıkarıyosun.
3- Bir tane flash diski FAT32 olarak formatlıyorsun.
4- Arşivden çıkan I60 uzantılı dosyayı flash diske atıyosun.
5- Flash diskte sadece i60 uzantılı dosya kalacak.
6- Bilgisayarının arkasındaki usb 2.0 olan girişe(mavi olmayan) flash diski takıyorsun.
7- Bilgisayarını açıyorsun.
8- Bekleme süresi uzun olabilir.
9- Gelen ekranda Select one file to update bios u seçiyorsun.
10- Flash diski seçiyorsun
11- Flash diskteki i60 uzantılı dosyayı seçiyorsun
12- BIOS kurtarma tamamlandıktan sonra bilgisayarını yeniden başlatıyorsun.

Yine olmadığı takdirde Ankara içindeysen yardımcı olmaya çalışırım.

Kolay gelsin.

Bkz: MSI USA - Online Technical Support FAQ
Teşekkürler abime göstericem yazdığınızı.

Bilgisayar masaüstü mü yoksa dizüstü mü? Masaüstü ise hazır mı toplama mı? Dizüstü ise model belirtmen lazım. İyi marka anakartların çoğunda çift BIOS vardır. BIOS sıfırlayarak sorunu çözersin.
Toplatma.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı