Güncelleme sonrası performans düşüşü

Ates2145

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar.
Ben PC'ye format attığım zaman gayet iyi çalışan PC, güncelleme yaptıktan sonra performansı iyice düşüyor. Rahatlıkla oynadığım oyunları artık oynayamaz hale geliyorum. Sadece oyunlarda da değil PC'nin kendisinde de takılma, donma gibi sorunlar oluyor. Bunun için yapabileceğim bir şey var mı? Nasıl çözebilirim bu sorunu?

aşşağıda vereceğim kodları sırası ile girin ve komut istemini yönetici olarak çalıştırın işlemler bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın

Dism /Online /Cleanup-Image /ScanHealth

Dism /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
Hocam tam olarak işlevleri nedir acaba bu komutların? Başlıktakine benzer sorunlar yaşıyorum da duruma göre bende kullanabilirim bu komutları.

En son hangi güncellemeyi yaptınız?

Ya şöyle PC'ye format atıyorum yaptığım ilk güncellemeden itibaren kasıyor.
Ayarların sıfırlanmış olabilir :)

Ayarlar sıfırlanmamış sıfırlanmış olan bütün ayarları tekrar yüksek performansa çektim ama olmadı.
Driver Booster vb kullanıyorsan normal. Onun dışında ekran kartı sürücünü WHQL olarak indir. Sistemini de yaz. Belki sorunlu bir parça vardır.

Driver booster kullanmıyorum.

Ya şöyle PC'ye format atıyorum yaptığım ilk güncellemeden itibaren kasıyor.
Güncelleme sonrası bilgisayarın açılmasında yavaşlamalar olağandır. Ancak probleminiz uzun vadede de devam ediyorsa burada dikkat etmeniz gerekir. Spesifik olarak güncellemeyi sormamın nedeni güncellemeye özgü bir takım sorunlar olabilir. Bu sorunları anlamak için daha fazla kullanıcının deneyimlerine erişmek mühim dolayısıyla yerli ve yabancı forumlarda araştırma yapıp bir aksiyon alabilirsiniz.

Güncelleme sonrası bilgisayarın açılmasında yavaşlamalar olağandır. Ancak probleminiz uzun vadede de devam ediyorsa burada dikkat etmeniz gerekir. Spesifik olarak güncellemeyi sormamın nedeni güncellemeye özgü bir takım sorunlar olabilir. Bu sorunları anlamak için daha fazla kullanıcının deneyimlerine erişmek mühim dolayısıyla yerli ve yabancı forumlarda araştırma yapıp bir aksiyon alabilirsiniz.

O zaman şöyle diyelim en hoş 2H1.

Windows'un kendi dosyalarını ve eksik dosyalarını Online olarak onarması işlemi.

Windows'un kendi dosyalarını ve eksik dosyalarını Online olarak onarması işlemi.

Peki bunu yapınca oyunlarda veya PC de herhangi bir kasma, donma olacak mı?

Demek istediğim en çok kasan 21H1 sürümü müydü 2H1 sürümü müydü öyle bir şeyydi.

Merhabalar.
Ben PC'ye format attığım zaman gayet iyi çalışan PC, güncelleme yaptıktan sonra performansı iyice düşüyor. Rahatlıkla oynadığım oyunları artık oynayamaz hale geliyorum. Sadece oyunlarda da değil PC'nin kendisinde de takılma, donma gibi sorunlar oluyor. Bunun için yapabileceğim bir şey var mı? Nasıl çözebilirim bu sorunu?
Bilgisayar boştayken görev yöneticisini açıp kaynak kullanımını gösterirmisin?

Geri
Yukarı