[Güncellendi] iOS 10.3.1 Jailbreak çıktı mı?

Ee tmm yapılacak dedi, yapılacak zaten. Adam'ın bulduğu açıkları birisinin yamalaması lazım. Kolay iş mi jailbreak aracı yapmak ? Sabırla bekleyeceğiz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Adam konferanstan önce exploitleri yayınlayacağım dedi, konferansta ise jailbreak yapılacağı iddia edilmişti fakat 2 gün geçti yapılmadı.

Zaten sizin gibiler yüzünden çıkmıyor bu jailbreakler adamlara yalvarmayın onlar zaten uğraşıyor.Adam Donenfeld on Twitter
Adam Donenfeld jailbreak yapmayacağını zaten açıkladı ki exploitler açıklanalı üç gün oldu adamlar robot değil. Lütfen konudan uzaklaşın. Umarım senin gibi düşünen pek yoktur yoksa durumumuz vahim.

Zaten sizin gibiler yüzünden çıkmıyor bu jailbreakler adamlara yalvarmayın onlar zaten uğraşıyor.Adam Donenfeld on Twitter
Adam Donenfeld jailbreak yapmayacağını zaten açıkladı ki exploitler açıklanalı üç gün oldu adamlar robot değil. Lütfen konudan uzaklaşın. Umarım senin gibi düşünen pek yoktur yoksa durumumuz vahim.
Gardaş neden böyle davranıyorsun ? Ben adamlara yalvarmıyorum ki erken çıkar diyorum. Zaten Adam'ın jailbreak i çıkarmayacağını biliyorum. Lütfen böyle davranma bak insan gibi konuşuyoz.
Hem bende jailbreak tutkunuyum bu işleri takip ediyom.

Pardon sonradan farkettim diğer kullanıcıya yazmışınız :D Bu mesajı silemiyorum.

Gardaş neden böyle davranıyorsun ? Ben adamlara yalvarmıyorum ki erken çıkar diyorum. Zaten Adam'ın jailbreak i çıkarmayacağını biliyorum. Lütfen böyle davranma bak insan gibi konuşuyoz.
Hem bende jailbreak tutkunuyum bu işleri takip ediyom.

Pardon sonradan fark ettim diğer kullanıcıya yazmışınız :D Bu mesajı silemiyorum
Lafım size değil lafım sanki geliştiricilerin jb çıkarmasını zorunlu olarak gören kişilere. Geliştiriciler bunu gönüllü olarak hiç bir çıkar amacı gütmeyerek yapıyor ama siz onlara köle gibi davranırsanız bu topluluk bozulur. Mesela qwertyoruiopz'un tüm twitlerine 10.3.2 jb çıkar diye yorum atan adamlar var. 10.3.2 için exploit yok ve jailbreak söz konusu değil.

Lafım size değil lafım sanki geliştiricilerin jb çıkarmasını zorunlu olarak gören kişilere. Geliştiriciler bunu gönüllü olarak hiç bir çıkar amacı gütmeyerek yapıyor ama siz onlara köle gibi davranırsanız bu topluluk bozulur. Mesela qwertyoruiopz'un tüm twitlerine 10.3.2 jb çıkar diye yorum atan adamlar var. 10.3.2 için exploit yok ve jailbreak söz konusu değil.
Doğru. Benim dikkatimi birşey çekti. 10.2 jailbreak gündemde iken Apple günden güne güncelleme getirirdi. IOS 10.3 ten sonra Apple biraz yavaşladı ve 10.3 ten sonra jailbreak nerdeyse ölü durumdaydı ve 1 ay daha sonra sessiz sedasız birileri jailbreak çıkacak diye ortaya atıldı. 10.3'te açık vardı, Apple farketti ve 10.3.1'i çıkardı.Ama 10.3.1 de de açık vardı. Benim burda anlamdığım Apple salak mı yoksa işin içinde para mevzusu mu var ? Çünkü 10.2 den sonra Jailbreak için açık bulmak zorlaştı ama 10.3 te iken aniden jailbreak haberi geldi. Yani demek istediğim Apple bu açıkları para karşılığı açıkları kendi veriyor olmasın ?

Apple bu açıkları para karşılığı açıkları kendi veriyor olmasın ?

Geri zekalı mı adamlar AppStore'dan yazılım satmak yerine milletin korsan yazılım kullanmasının önünü açacak açıkları dağıtsın?

Jailbreak zorlaşıyor artık belki de iOS 11'de jailbreak çıkmaz. Apple artık jailbreak istemiyor, aynı şirketlerin korsan istememesi gibi. Tabletime jailbreak yapmıştım 2 sene önce (hala iOS 7'de cihaz güncellemedim) ve basitmiş meğersem. Biraz zor gibi artık jailbreak, Apple tahminen iOS 11'de kökten kesecek jailbreak işlemlerini.

Unutmayın, hiçbir sistem güvenli değildir.

Bu arada iOS 10.3.2 ve iOS 11 Beta 2 de jailbreak yapılabiliyomuş. Bu video da bunun kanıtı:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

10.3.3 için biraz zor. Çünkü Jailbreak yapmak için yeterli exploitler 10.3.3 ile kapandı. Jailbreak sizin için önemliyse 9.3.3'te kalmanız daha iyi olur. Eğer 10.2 ve öncesi için SHSH2 kaydınız varsa bu sürümlerden birine yükseltip bu sürümlerde Jailbreak yapabilirsiniz (Cihazınız 64-bit ise).

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı