Günde 10 saat çalışarak 1 yılda derece yapılır mı?

Yaparsın diyen arkadaşlara bakma yapamazsın. Yapamazsın çünkü yıllardır çalışan adamlar sana o sıraları yedirmezler. Ha yapabilen de çıkar belki ama özel yeteneği vardır akademik konularda ama o da milyonda 1 kişide ya olur ya olmaz. Ha 150 bine belki girersin senin için derece sayılırsa tabii ama öyle ilk 10 binler 30 binler unut yani. 30 bine girmek için 30 bine giren adamlar kadar emek harcamalısın ama biraz azı ama biraz çoğu olur. Son olarak bunu bir öğretmen olarak söylediğimi ve öğrencilerimin tecrübesi ile sabit olduğunu da belirteyim.

Arkadaşlar 12.sınıfa geçtim. Günde 10 saat çalışabiliyorum. Temelim yok. Sayısal için tamamen sıfırdan başlasam, derece yapabilir miyim?

10 Saat seni çok yorar ilk iki ay 6 sonraki ay 7 sonraki 8 seklinde gidersin bir tane program hazirlayip düzenli calisirsan yaparsin.

Hocam alakası yok ben 4 saat bir masanın başından hiç kalkmadan tüm dikkatimi ona verebilirm ve bu verimli çalışmak olur fakat arkadaşım 12 saat masanın başında bir o yana bir bu yana gider gelirse hiç faydası olmaz

Kral önemli olan kaç saat çalıştığın değil ki. Günde 4 saat çalış ama kendini vererek focus çalış çok daha verimli olur. Kendini şartlayarak zorla çalışırsan pek faydası olacağını düşünmüyorum. Şahsi fikrim.

Arkadaşlar 12.sınıfa geçtim. Günde 10 saat çalışabiliyorum. Temelim yok. Sayısal için tamamen sıfırdan başlasam, derece yapabilir miyim?
200k yapan adamın bile bi altyapısı var sen temel yok diyorsun verimli çalış hayırlısı neyse o olsun.

Hocam rahat yaparsın yeter ki günü gününe çalış asla aksatma. Yapamazsın diyenleri de takma.

Yaparsın diyen arkadaşlara bakma yapamazsın. Yapamazsın çünkü yıllardır çalışan adamlar sana o sıraları yedirmezler. Ha yapabilen de çıkar belki ama özel yeteneği vardır akademik konularda ama o da milyonda 1 kişide ya olur ya olmaz. Ha 150 bine belki girersin senin için derece sayılırsa tabii ama öyle ilk 10 binler 30 binler unut yani. 30 bine girmek için 30 bine giren adamlar kadar emek harcamalısın ama biraz azı ama biraz çoğu olur. Son olarak bunu bir öğretmen olarak söylediğimi ve öğrencilerimin tecrübesi ile sabit olduğunu da belirteyim.
Hocam sanki abarttınız yani arkadaş belki hırs yapar ve girer. Böyle sınavlarda son sene çalışıp ilk 10 bine girenleri çok duydum.

Yeni konular

Geri
Yukarı