Lise 1'de 2 Günde 2 Saat Çalışarak Takdir Alınır Mı?

tolexto

Kilopat
Yer
İskenderun, Hatay
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle merhabalar. Ben 8.sınıfta 0 tekrarla 434 puan almış birisiyim. Çalışmadığıma da yanmıyor değilim de sorun o değil :) Sizce günde 2 saat tekrarla 2 dönemde takdir alabilir miyim? Dersler basit geldi biraz. Cevaplarsanız sevinirim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Keşke. Alınmaz daha fazla gayret gerekiyor. Hele sınav zamanı daha da fazlası. Ayrıca Lise 1'in en zor sene olduğunu da göz önüne alırsak.

Tabii ki de takdir için çalışman hoş fakat 8. Sınınfta 83 puanla takdiri kaçırdım, 9. Sınıfta ortalamam 56 idi. Kolay bir sınıf değil...

Bunu biz sana söyleyemeyiz ki, kendi bileceğin iş. :) Ben lise 3 de inşallah sınıfı geçerim diyordum. 2 dönemde takdir aldım.
Ama lise 1 zordur. Şahsen ben çok zorlanmıştım.

2 saat değil de 3 saat çalışmanı tavsiye ederim .Boş vakitlerini ders çalışarak değerlendir. Kaybedeceğin 1-2 saat . Bunlar kayıp değil kazanç olur. Vaktin olunca 4 saat çalış. Ne kadar fazla çalışırsan senin için o kadar iyi.

Okuduğun okulun niteliğine göre değişir .Yanlış anlamanı istemem ama Fen Lisesinde okuyorsan günde nitelikli 3 saat anca yeter . Anadolu Lisesi için ise günde ortalama 2 saat yeterlidir .Lise 1 konuları basit sayılır ama sınavda en karışık sorular çıkacaktır .

Tek korkum matematik, klasik 10 soru soracağım dedi biraz gözüm korktu. Bide fizik korkuttu gerisi şuan basit geldi. Dağıtılan testleri full çektim motivasyonunuz için teşekkürler :) .

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı