Günde 4 litre su içmek zararlı mı?

Ağrı yapmıyor hocam. Sadece her yerim kuruyor, özellikle yüz dudak bölgesi.

Sivilce önleyici ilaçların yan etkilerini prospektüslerinden okumanız gerek - zararsız gibi algılanan ppı'lar gibi görünseler de özellikle karaciğer üzerinde çok ciddi yan etkileri mevcut.
Buna göre spor, gıda ve sıvı tüketiminiz gerekiyor.

Ayrıca sivilceleriniz için bu ilaçlara başvurmadan önce diyetisyenle gıda-eliminasyonu diyetleri yapmanız daha sağlıklı olacaktır. Basit örnek, günümüz yiyeceklerinden alınan OmeGA-6 ve OmeGA-3 dengeleri berbat halde ve çoğu (genç) insanın bünyesi bunları iyi işleyemiyor gördüğüm kadarıyla.

Bünyenin yaz aylarında belli bir terlemesi var ve terleme sadece su kaybı değildir. Mineral vb diğer şeyler de eksilmektedir.

Su dışında şekerli, alkollü, kafeinli içecek tüketimlerin de var ise; 4 litre + diğer içecekler fazla olabilir. Kafein su ile vücuttan atılır, alkol su ile dengelenir ve atılır, şeker su ile atılır.

Yediğin yiyecekler özellikle işlenmiş hazır yiyeceklerse; sosis, ısıl işlem görmüş et ürünleri, karbondihratlar (ekmek, pişi, kete vb) cips, tuzlu kurutulmuş yiyecekler/yemişler, zaten ekstra yük bindiriyorsun bünyene.

Ancak doktora görünmende fayda olabilir. Sonrasında da yiyecekler, uyku düzenin gibi konulara göre bakman iyi olabilir. Özellikle mineral kaybı bu sıcak havalarda, daha önce belirtildiği üzere elektrolit dengesizliğine sebep olabilir.
Benim oturduğum yer şuan 40 derece falan uyumak çok zor maalesef.

Benim oturduğum yer şu an 40 derece falan uyumak çok zor maalesef.

Ilık/soğuk bir duş, ılık/soğuk bir bardak su/kefir (kefir ılık olmasın tabii) rahat uyku sağlar. Buz gibi bir bira da derdim ancak sivilce ilacı ve karaciğer meselesi buna engel. :)

Sivilce önleyici ilaçların yan etkilerini prospektüslerinden okumanız gerek - zararsız gibi algılanan ppı'lar gibi görünseler de özellikle karaciğer üzerinde çok ciddi yan etkileri mevcut.
Buna göre spor, gıda ve sıvı tüketiminiz gerekiyor.

Ayrıca sivilceleriniz için bu ilaçlara başvurmadan önce diyetisyenle gıda-eliminasyonu diyetleri yapmanız daha sağlıklı olacaktır. Basit örnek, günümüz yiyeceklerinden alınan OmeGA-6 ve OmeGA-3 dengeleri berbat halde ve çoğu (genç) insanın bünyesi bunları iyi işleyemiyor gördüğüm kadarıyla.
Düzenli kan tahlili ve cildiye doktoru gözetiminde alıyorum zaten hocam. Kafamıza göre alınabilecek bir ilaç değil.

Bu arada belirtmeyi unutmuşum 4-5 aydır Bulk yapıyorum ama önceden'de aşağı yukarı bu kadar su içiyordum.

Günde 7-8 l içiyordum sonra biraz araştırınca ve sorunca fazlasının zararlı olduğunu öğrendim en iysi her 25kg başına 1L ancak yaz ayları extra 1L eklenebilirmiş tabii bu durum günlük aktivitene göre değişebilir.

Şu an spordan önce 1.5l sporda 1.5l spordan sonra 1.5l içiyorum diğer destekleyicilerdede su kulllandığım için yetiyor vücuda.

Geri
Yukarı