Günde kaç kalori alınıp verilmeli?

500 kalori vermekten kastınız nedir? Belli bir kalori değeri yok insanın bazal metebolizma hızına göre değişir günlük kalori ihtiyacı da . Ama ortalamalara göre bir erkek 2000 - 2500 kalori almalıdır kilo koruma durumunda.

500 kalori vermekten kastınız nedir? Belli bir kalori değeri yok insanın bazal metebolizma hızına göre değişir günlük kalori ihtiyacı da. Ama ortalamalara göre bir erkek 2000 - 2500 kalori almalıdır kilo koruma durumunda.

Spor salonunda koşu bandı bisiklet vb şeyler kalori sayıyor, kilomu da korumak istemiyorum günlük 2 öğün 1500KALOri almak yeterli olur mu kilo vermek için.

Spor yaparak 500 kalori vermek yeter ve artar bile.
Fakat şunu söyleyeyim kilo vermek için öğün sayısını azaltmak işe yaramıyor. Bende aynı şekilde öğün sayısını azaltarak kilo vermeyi denedim fakat vermek yerine aldım. Doktora gittiğimde öğün sayısını azaltmak yerine pilav, ekmek, makarna gibi yiyeceklerden uzak durulmalı onun dışında günde 3 öğün dengeli beslenmelisin.
Ayrıca doktor öğlen 2 den sonra fazla ağır şeyler yememek gerektiğinide söylemişti.
Tatlı falan zaten söylemeye gerek yok :)

Spor yaparak 500 kalori vermek yeter ve artar bile.
Fakat şunu söyleyeyim kilo vermek için öğün sayısını azaltmak işe yaramıyor. Bende aynı şekilde öğün sayısını azaltarak kilo vermeyi denedim fakat vermek yerine aldım. Doktora gittiğimde öğün sayısını azaltmak yerine pilav, ekmek, makarna gibi yiyeceklerden uzak durulmalı onun dışında günde 3 öğün dengeli beslenmelisin.
Ayrıca doktor öğlen 2'den sonra fazla ağır şeyler yememek gerektiğini de söylemişti.
Tatlı falan zaten söylemeye gerek yok :)

Öğün sayısını azaltmadım hep 2öğün yiyordum tatlı ve şekerden zaten uzak duruyorum ve teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz.

İş sadece kaloriden ibaret. Her 7000 kalori fazla +1 KG ekler, her 7000 kalori eksik -1 KG eder. Eğer yaktığın kalori miktarı aldığının üzerine çıkarsa kilo verirsin. Ayrıca benim önerim vücutta yağ varken kas kütlenizi arttrımanız olacaktır.

Yalnız şunu söyleyeyim eğer bölgesel probleminiz varsa koşu bisiklet yapmak fayda etmeyecektir. Bacak ve göbek bölgesi için sıkı antrenmanlar yapman gerekir. Ayrıca @Emirizmir e katılıyorum spor yaparken öğün düşürme karbonhidrat ve tatlıyı azaltman güzel. Belki ara öğünler bile katman gerekebilir spor yaparken.

Yeni konular

Geri
Yukarı