Günde ne kadar sigara içiyorsunuz?

Astımım var. İçsem krize girerim herhalde. Zaten yeterince pasif içicilik yapıyoruz. Çok şükür sigaraya hevesim falan yok, olacağını da sanmam. Sadece küçükken, etrafımdan gördüğüm için, çubuk krakeri sigara gibi tutup sigara içiyor gibi falan yapardım. Bir kere annem görüp baya kızmıştı heveslenme saçma sapan şeylere diye. :D

Bir kere de 1 Nisan'da şaka sigaralarından almıştım. Yarısına gelince patlayan sigaralardan değil. İçine pudra doldurup ucunu kapatıyorsunuz ve üfleyince sanki ucundan duman çıkıyormuş gibi gözüküyordu. Onlardan. Bilen vardır illa ki. Onun yüzünden de annemden azar işitmiştim baya. :D

Arkadaş çevresi yüzünden sigaraya başlayanlara da anlam veremiyorum. Evde, arkadaş çevremde, akraba ortamında, kısacası her yerde sigara içen yakınlarım var. Ama hiç, onlar içiyor ben de başlayayım demedim. Teklif eden çok arkadaşım oldu. Hatta her içtiğinde, istersen vereyim iç diyen de var. İstemediğiniz zaman kafanıza silah dayayıp içirmiyorlar. İş, sadece hayır demenize bakıyor. O "hayır" lafı ağzınızdan çıkmadığı zaman da bir ömür çekiyorsunuz bu illeti işte. Bırakmaya çalışıp bırakamayanları gördükçe, tekrar şükrediyorum içmediğime.

Kamu spotu gibi oldu biraz...

Bir sigaranın yaklaşık olarak 10 nefese denk geldiğini düşünelim. 1 nefes aldım hayatım boyunca. Bu bağlamda bütün hayatım boyunca 0,1 sigara içtiğim anlamına geliyor. Yaklaşık 5600 gündür yaşadığımı düşünürsek günde 0,00006 sigaraya falan denk geliyor :D

Astımım var. İçsem krize girerim herhalde. Zaten yeterince pasif içicilik yapıyoruz. Çok şükür sigaraya hevesim falan yok, olacağını da sanmam. Sadece küçükken, etrafımdan gördüğüm için, çubuk krakeri sigara gibi tutup sigara içiyor gibi falan yapardım. Bir kere annem görüp baya kızmıştı heveslenme saçma sapan şeylere diye. :D

Bir kere de 1 Nisan'da şaka sigaralarından almıştım. Yarısına gelince patlayan sigaralardan değil. İçine pudra doldurup ucunu kapatıyorsunuz ve üfleyince sanki ucundan duman çıkıyormuş gibi gözüküyordu. Onlardan. Bilen vardır illa ki. Onun yüzünden de annemden azar işitmiştim baya. :D

Arkadaş çevresi yüzünden sigaraya başlayanlara da anlam veremiyorum. Evde, arkadaş çevremde, akraba ortamında, kısacası her yerde sigara içen yakınlarım var. Ama hiç, onlar içiyor ben de başlayayım demedim. Teklif eden çok arkadaşım oldu. Hatta her içtiğinde, istersen vereyim iç diyen de var. İstemediğiniz zaman kafanıza silah dayayıp içirmiyorlar. İş, sadece hayır demenize bakıyor. O "hayır" lafı ağzınızdan çıkmadığı zaman da bir ömür çekiyorsunuz bu illeti işte. Bırakmaya çalışıp bırakamayanları gördükçe, tekrar şükrediyorum içmediğime.

Kamu spotu gibi oldu biraz...
Şaka sigarası 😀

İki paket. Aklıma getirdin bir tane daha yaktım mesajımı yazarken, bu dalın günahı sana. :)

Dipnot: 24 yaşındayım, hiç başlamamış olmayı dilerdim. Bunun bir sonu yok. Geçen yıl babamla birlikte doktor tedavisine birlikte gittik. Sıra beklerken bile dışarı çıkıp sigara içtik. Ben ikinci günün sabahında uyanır uyanmaz bir sigara yakarak süreci sonlandırım. Babam (60) üç ay sonra yeniden başladı. Bu illetten kurtulmanın tek yolu hiç başlamamak. Sonrasında günlük yaşam telaşesi ile birlikte katlanılmaz bir hal alıyor. Sonradan bırakmak için stresten uzak ve düzenli bir yaşam tarzınız olması gerekiyor. Benim gibi gecenin üçünde arıza var diye elemanlar tarafından aranıyorsanız pek mümkün değil. Türkiye şartlarında zaten mümkün değil.
Yahu 😂 😂 Tek çaresi başlamamak falan bahane boş sözler, iradesizsiniz. Bu kadar basit. Bir gün sigaraya başlayıp 1 Ay kullanacağım sonra bırakacağım sırf şu bırakamıyorum diyenlere inat, etrafımda da çok var çünkü bu sözü kullanan. Olayın irade olduğunu anlamıyorsunuz.

2.5 Yıldır buharcıyım :) Günde MTL olarak ortalama 1-2 ML, DL olarak da ortalama 5-10 ML karışık gidiyor. (MTL-9MG / DL-3MG)

NOT: 6 Yıl sigara içtim. 2.5 yıl önce buhara geçtim ve memnunum. Sigara yakınca leş gibi geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı