Günde ne kadar sigara içiyorsunuz?

Evet biraz öyle ama keyif açısından düşünürsek kahve+sigara 5 dk sürüyor. Nargile 1-2 saat gidiyor. Hem de yaklaşık 1 hafta boyunca canım istemiyor.

İstemez tabi tüm haftalık zehiri çekmiş oluyorsunuz 😀 sizin bünye o kadarını kaldırabiliyor. Şimdilik.

İkna ede ede sigarayı bırakan kız arkadaşım da arada Nargile içiyor. Hatta eve mi alsam diyordu 😬 Üstelik iyi ki sayende sigarayı bıraktım. Kendimi çok iyi hissediyorum şudur budur öve öve bitiremiyor :D şimdi sigaradan nefret eder hale geldi.

Bence bu da doğru değil. Asla bırakamayacaklarını düşündükleri için farklı şeylere sığınılıyor. Çünkü nasıl bırakılacağını bilmiyorlar ve bu durumu kabullenip tamamen etkisi altına giriyorlar.

Kimse kendisini bırakmak istiyorum ama bırakamıyorum diye ağlarken başkalarının onun bu zayıf durumunu görmesini istemez. Bu yüzden istesem bırakırım keyiften içiyorum vs gibi sözler söyleniyor. Yani sanki kontrol tamamen onların elindeymiş gibi. Halbuki değil.

Bu durum ancak sigaranın gerçekten hayatında büyük bir olumsuzluk oluşturuna kadar devam edecek gibi görünüyor. Zaten böyle bir durumda da iş işten geçmiş olacak.
Sigara bırakma konusu hakkında konu paylaştım konu onaylanınca okuyun lütfen.

Benim amcam 20 yıldır içiyor, adam bir gün bırakıyorum dedi ve bıraktı. Kaç yıldır içmiyor. Babam daha üstün bir içici. 30 yıldır içiyordur kafadan. 50 kere bırakacağım dedi, bırakamadı, üstüne yükseltti.

Yani arkadaşlar, iş iradede biter aslında ne kadar reddetmeye çalışsanız da. Kafanızda bitirmediğiniz sürece bırakamazsınız. Bu süreçler biraz zor ama imkansız değil.

Kız arkadaşım gibi akşam benimleyken bırakıp, sabah içenlerdenseniz bir şey diyemeyeceğim :D

Net iradesizim. Bana ekmek verme su verme yaşıyorum. Sadece ara sıra canım bir şeyler gerçekten yemek istiyor, onun dışında ister çorba olsun ister su kaynat içerim. :D 16 yaşından beri kullanıyorum, anlattığım olay geçen seneydi yani 23 yaşımdayken. 7 sene günde 1 paket altında sigara hiç içmedim. Alkol kullanırsam üç paketi geçtiği oldu. O nikotini almayınca beynimin içi sanki olay yeri, sanki sis bombası atmışlar. O yüzden ergenlik çağındaki arkadaşlarımız için en iyisi hiç başlamamak dedim. Sonrası zor bir yol. Agresiflikte yapıyor bu illet içmediğin zaman. Benden 100 kat irade sahibi arkadaşım elektronik sigaraya başladı. Geçenlerde anlatıyordu kanka normal sigaranın yerini hiç bir şey tutmuyor diye. Yeniden başlamış. Şimdi birde sigara gruplarından birinde işe girdi. Sittin sene bırakamaz. :D :D :D
Sigara bırakma konusu hakkında konu paylaştım konu onaylanınca okuyun lütfen.

Çok içmeyi sevmiyorum. Sabah kalktığımda okula giderken bir tane içerim, okuldan çıktıktan sonra 2 dal üst üste içerim, eve geldiğimde bir tane içerim, birde akşam vakitleri 2 tane içerim. Günlük içtiğim sigara en çok 8 oluyor çok içmiyorum bir paket bir haftaya yakın gidiyor. En çok içtiğim sigara günde 10 tane felandır ama hiçbir zaman o kadar içmiyorum. Bu lanet şeyden kurtulmanın tek yolu hiç başlamamak. Çünkü bir kere içtiniz mi yakanızı bırakmıyor. 40 gün bıraktım sonra birdaha başladım gerçekten çok lanet birşey.

Hiç içmedim ama çevremdeki sigara kokusu yüzünden pasif içici sayılabilirim. Ve hava sahasını ihlal ettiklerinden caddeleri kirlettiklerinden sigara içilen özel alanlar yapılmalı.

Benim amcam 20 yıldır içiyor, adam bir gün bırakıyorum dedi ve bıraktı. Kaç yıldır içmiyor. Babam daha üstün bir içici. 30 yıldır içiyordur kafadan. 50 kere bırakacağım dedi, bırakamadı, üstüne yükseltti.

Yani arkadaşlar, iş iradede biter aslında ne kadar reddetmeye çalışsanız da. Kafanızda bitirmediğiniz sürece bırakamazsınız. Bu süreçler biraz zor ama imkansız değil.

Kız arkadaşım gibi akşam benimleyken bırakıp, sabah içenlerdenseniz bir şey diyemeyeceğim :D

Zaten uzman kişinin söylediğine göre en zor yolu azaltarak bırakmakmış. Olay basit değil cidden sadece iradeye bağlamamak lazım. Daha önce attığım videodaki uzmanı izleyin derim.

Hatta daha geniş şekilde anlattığı şu videoyu atayım. Keyifli ve dinlenesi bir anlatımı var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı