Günde ne kadar sigara içiyorsunuz?

Maddi açıdan rahatsın herhalde. Elektronik sigara daha çok zararlı diyorlar.
Ya buhar muhar diyorlar işte dumandaki gibi yanma olayı yok diyorlar daha az zararlı olduğunu söylüyorlar. İzlediğim bir yabancı e-sigara videosunda yorumlar kısmındaki İngilizce bir yorumda şöyle yazıyordu: ''Elektronik sigaranın buharı peçeteye üflendiğinde sigaradaki gibi bir pislik gözükmüyor, ama ya aslında buharın içindeki kimyasallar görünmezse ve bu yüzden biz göremiyorsak?'' bence mantıklı bir düşünce. Sigaranın tarihine bakarsanız insanlara ''Baş ağrısını geçiriyor, hastalıklara çare, öksürüğü geçiriyor, çok keyif veriyor'' gibi yalanlarla sigara aşılandı. Herkes sigarayı yıllarca iyi birşey olduğunu sandığı için içti ama sigaranın zararlı olduğu 2. Dünya Savaşı sırasında ortaya çıktı. Şimdi E-Sigara zararsız deniliyor, sigaraya göre çok daha az zararlı deniyor ama yıllar yıllar sonra belki E-sigaranında zararlı olduğu ortaya çıkar kim bilir.

Bir sigaranın yaklaşık olarak 10 nefese denk geldiğini düşünelim. 1 nefes aldım hayatım boyunca. Bu bağlamda bütün hayatım boyunca 0,1 sigara içtiğim anlamına geliyor. Yaklaşık 5600 gündür yaşadığımı düşünürsek günde 0,00006 sigaraya falan denk geliyor :D

Yarın denemem var, teşekkür ederim yaktın beynimi :D

Hocam cidden etkisi varmıdır? Bende 2 günde bir paket bitiriyorum.
Ne kadar hoşuma gitmesede bırakamıyorum
Benim kullandığım likit nikotinli. Sigaradan %95 daha az zararlı likitini de kendim yapıyorum. Sigaranın verdiği o hazzı ne yaparsanız yapın vermiyor. Ama nikotin ihtiyacını karşıladığı için canınız sigara içmekte istemiyor. Bazen farkında olmadan emzik gibi yarım saat buharlanıyorum :)

Benim kullandığım likit nikotinli. Sigaradan %95 daha az zararlı likitini de kendim yapıyorum. Sigaranın verdiği o hazzı ne yaparsanız yapın vermiyor. Ama nikotin ihtiyacını karşıladığı için canınız sigara içmekte istemiyor. Bazen farkında olmadan emzik gibi yarım saat buharlanıyorum :)
Kullandığın ürünün linkini atabilirmisin. 🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı