Günde ne kadar sigara içiyorsunuz?

Arkadaşlar, ben bir yıl önce bu belgeseli izleyerek bıraktım. Bu belgesel sigaranın ne kadar boş birşey olduğuna ve hayatın sigarasız devam edebileceğine sizi çok ciddi bir şekilde ikna ediyor. Geçen yılın 22 Ocak günü bu belgeseli izledim, gittim son sigaramı içtim. 23 Ocağı başlangıç günü olarak sayıyorum, sigara içmeyeli tam 1 yıl ve 1 ay oldu. Vallahi ben bir belgeselle bırakacağımı düşünmezdim denediğim yüzlerce şeyden sonra. Yüzlerce başarısız bırakma girişimimden sonra nihayet artık hayatımdan çıktı bu illet. 14 yaşımda liseye yeni geçtiğimde boş ergen dertlerini bahane ederek başladım, 3 sene içtim. 3 sene bile çok zarar vermeye yetti, çok ileri gitmeden kurtulduk şükürler olsun. 1 yıl geçti aradan ama bu aralar ufak ve zorlayıcı olmayan krizler geliyor. Bu 1 yıl içinde çok fazla sinirlendiğim ve üzüldüğüm olay oldu, tekrar başlamanın eşiğinden çok döndüm. Dikkatli olmak gerek.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sigara içmek için ziyan etmek istediğim bir sağlığım ve yeterli maddi gücüm yok.

Hiç bulaşmadığım için mutluyum. ☺️
Biraz klişe bir laf olacak ama en iyisi bu gerçekten. O illetin tadını ve hissiyatını öğrendikten sonra bırakmış olsan bile ara ara canın çekiyor maalesef. 7 sene bırakıpta başlayanlar var.

Geri
Yukarı