Günlük kaç sayfa kitap okunmalı?

Iskenderun

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Iskenderun
En azından 50 sayfa civarı okumak iyidir. Bir kitabı sırf okumak için okumamak lazım. Sevdiğiniz türlerde kitaplar almaya çalışın. GoW gibi birçok oyunun kitap serileri de var, eğer oyunlardan hoşlanıyorsanız bu kitaplarla başlayabilirsiniz.

Tabii kişiden kişiye değişir ama 10-12 bence az. Ben canım sıkılınca veya az önce okuduğum sayfayı hatırlayamayınca bırakıyorum.

Sıkılmıyor musunuz?
Kitap okumayı sevdiğim için hayır.

Ben bu algıyı çok yanlış buluyorum. İnsanlar kitapları sıkıcı buluyor. Kitap sıkıcı değil, senin tarzına göre değil.

Daha çok bilim kurgu kitapları okuyorum. O yüzden hiç sıkılmıyorum. Bir ara bilim kurgu diye aşk kitabı okudum ama neyse. :D

Sıkılmıyor musunuz?
Genç olunca birçok uyaran olduğu için zaman bulmak zor olabiliyor. Yaşlanınca veya üniversiteyi bitirince oyunlar gibi şeyler yavaştan kitap okumak daha cazip geliyor. Okurken sıkılıyorsanız dediğim gibi sevdiğiniz türde kitaplar almaya çalışın veya okulda okumaya çalışın.

Kitap okumayı sevdiğim için hayır.

Ben bu algıyı çok yanlış buluyorum. İnsanlar kitapları sıkıcı buluyor. Kitap sıkıcı değil, senin tarzına göre değil.

Daha çok bilim kurgu kitapları okuyorum. O yüzden hiç sıkılmıyorum. Bir ara bilim kurgu diye aşk kitabı okudum ama neyse. :D
Yok yanlış anladınız, benim, günlük sayfa okuma rekorum 60 olması lazım. 150 Okuyan birini görünce şaşırdım sadece.

Geri
Yukarı