Günlük kaç sayfa kitap okunmalı?

Sınır yok. İşlerini bitirip günün kalan saatlerinde full okuma da yapabilirsin, sabah kalkıp 5 dakika okuyup bırakabilirsin de. X kadar oku gibi şeyler hikaye.

Iki elim kanda olsa gunde en az 20 sayfa okumaya onem veririm, cogu zaman 40-60 kitap cok sarmissa 80'e kadar okurum. Yaz tatilinde tabii ki belli bir limite gerek yok, ancak okul acikken tek isiniz kitap okumak olmuyor maalesef.

Ben genelde 50-80 sayfa okurum. O da eğer sıkılıyorsam. Sevdiğim bir kitap olursa günde 200 sayfaya kadar çıkabilirim. O potansiyelde var. Olay tamamen sevip sıkılmamakta.

Yeni başlayanlara Agatha Christie , BIOSHOCK öneririm. Akıcı ve okumayı sevdiren kitaplar.

Bence sayfa olarak değil de süre olarak bakmak daha doğru. Herkesin okuma hızı değişir, kimisi 100 sayfayı 1 saatte okur, kimisi yarım saatte.

Ben de hiç kitap okumayı sevmezdim. Bence başlarda yerli yazarların eserlerini okuyun. Ardından yabancı eserlere geçersiniz. Bana da öyle önerdi hocam. Nihal Atsız - Deli Kurt'u bitirdim şu an Kemal Tahir - Esir Şehrin İnsanları'na başlayacağım. Tek oturuşta vaktim olursa 30-35 sayfa okuyorum. Yabancı eserler o kadar süreklemiyordu beni. Üstelik Nihal Atsız çok sağlam Türkçüdür, Kemal Tahir solcudur. Farklı görüşlere sahip yazarlar okudukça da ileri gidiyor düşünürken.

Geri
Yukarı