Günlük tutan kişiler var mı?

O gün ne olduğunu değil de genelde içimi dökmek için yazıyorsam yazıyorum. Dert dökmek kadar etkili bir aktivite oluyor genelde. Öyle kitapla kalemle uğraşamam diyorsanız teknolojiden de yararlanabilirsiniz, misal WhatsApp'dan kendinize mesaj atma özelliği gibi.

O gün ne olduğunu değil de genelde içimi dökmek için yazıyorsam yazıyorum. Dert dökmek kadar etkili bir aktivite oluyor genelde. Öyle kitapla kalemle uğraşamam diyorsanız teknolojiden de yararlanabilirsiniz, misal WhatsApp'dan kendinize mesaj atma özelliği gibi.

Defter daha çok hoşuma gidiyor, her işimizi telefon ekranından halletmek hoşuma gitmiyor. Fakat biri benden gizli günlüğümü alıp okur mu düşüncesi yok değil😁

Tutuyorum. Bilgisayarda bir klasörde günleri başlık atarak not defteri oluşturup ileride hatırlamak isteyeceğim bazı şeyleri not ediyorum müzik dinlerken. Sebebi daha çok başıma ne geldiği, o durumda ne düşündüğümü yazıp ileride buna göre analiz yapmak.

Herkesin bence tutması lazım. Hafızanız tam anlamıyla geçmişte o an ne yaşadğıınızı hatırlayamayabiliyor. Yani olayları çok iyi bir şekilde hatırlasanızda bazı küçük şeyleri fakat olayı değiştiren konuları hatırlayamayabilirsiniz. Her gün tutmasanızda önemli gördüğünüz günlerde tutmanın faydası olabilir. İleride baktığınızda hoşunuza gidecek hem de o gün yaptıklarınızı değerlendirmek içinde iyi oluyor.

Ben çok uzun bir süre tutmadım. Geçmişte sadece canım sıkıldığında yazdığım birkaç not dışında tutmadım 10 sene önce ne düşündüğümü görmek hoşuma gitti. Tam tersi bana öz güven vermişti. Keşke daha fazla yazsaymışım diyorum.

Son iki yıldır okulda yazıyorum bir şeyler. Anım yoksa da bir konu hakkında yorumlarımı yazıyorum. Ama günlük demek doğru olmaz çünkü her gün yazmıyorum. Açıkçası oraya dertlerini yazmak insanı az da olsa rahatlatıyor. On yıl sonra yirmi yıl sonra okumak da güzel olur.

Geri
Yukarı