Günlük tutmak dalga geçilecek bir şey mi?

Yer
Üsküdar
Şu zamanlar günlük tutuyorum. Ama daha çok duygularımı belirttiğim ve soru sorduğum bir şey günlük. İşte gelip arkadaşımla AVM'ye gittik gibi değil. Okul olsun dershanede olsun hep bununla dalga geçiyorlar. Sizden şunu demenizi beklemiyorum: Takma kafana. Demenizi beklemiyorum. Sizce dalga geçmeleri mantıklı mı?

Yazı insanı rahatlatır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu zamanlar günlük tutuyorum. Ama daha çok duygularımı belirttiğim ve soru sorduğum bir şey günlük. İşte gelip arkadaşımla AVM'ye gittik gibi değil. Okul olsun dershanede olsun hep bununla dalga geçiyorlar. Sizden şunu demenizi beklemiyorum: Takma kafana. Demenizi beklemiyorum. Sizce dalga geçmeleri mantıklı mı?

Yazı insanı rahatlatır.
Hocam herkese göre değişebilir. Bu aralar ben de çok sıkılıyorum, daralıyorum. Hatta günlük yazmaya başlamak bile istedim ama hem vaktim yoktu. Hem de devam edebileceğimden şüpheliydim. Ama bence dalga geçilebilecek bir durum bile değil. Hadi diyelim boşver falan diyebilirler ama dalga geçmek ayrı bir boyut. Bence mantıklı birşey değil.

Günlük tuttuğunu neden söyledin?
Ben söylemedim. Deftere bakıyorlardı bırak özelim var dedim.

İnternet üzerinden şifreli elektronik günlük yazabilirsin, herkesin ulaşabileceği bir deftere yazmaktan daha güvenli, herkesin bilmesine de gerek kalmaz böylelikle.
Elektronik alet kullanmaya şu an izinim yok. O yüzden yazamam. Ama lgs den sonra denerim.

Neden dalga geçilsin? Her insanın yapması gereken bir şey bence ileride bunları okuyup eski günleri hatırlamak çok iyi.
İşte ben ortamda sevilmiyorum. Sürekli bir açığımdan dalga geçiliyor. İnsanlardan nefret ediyorum.

Yazı insanı rahatlatır.
Çağımız gençleri sosyal medyanın onlardan aldığı özgüveni başkalarının karakter özellikleri ve hayallerine saldırarak kapatma peşinde. Günlük tutmak utanılacak bir şey değil. Ben günlük tutmuyorum, kompozisyon yazıyorum. İki cümleyi bir araya getiremeyen insanlar sırf senin yaşıtın diye üzerinde söz sahibi olmuyor. Kaç yaşındasın bilmiyorum ama yazmanın ne olduğunu biraz daha büyüyüp geçmişi okuyunca anlıyorsun. Devam et.

Geri
Yukarı