Çoğu kişinin kodlama öğrenmesi iyi bir şey mi kötü bir şey mi?

Maxtoric

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Arkadaşlar özellikle Python giriş seviyesi olduğu için kodlama öğrenene adam Python'a koşuyor. Bu yüzden sosyalde Python ile alakalı bir konuya 10 20 insan koşuyor.
Biliyorsunuz yazılımcıların işsizlik oranı az fakat son zamanlarda Anime cosplaylı Japon kızları bile kodlama yapıyor. Bu yazılımcılık sektörünü kötü etkilemez mi? Sonuçta çok muz değersiz. Ayrıca el kadar çocuk bile artık bunlara salata oluyor.
7.Sınıf çocuk bile Python biliyor adam Hack Tool projemi gördü yasa dışı değil mi dedi ben de evet devletin veri tabanlarını çalıyorum diye ironi yapınca tüm mesajlarını silip beni engellemişti. İroniyi anlamayıp korkudan 100 küsur mesajı silen birinin aklını düşünürsek bu programlamanın yaş kitlesinin düşüşe geçtiğini gösteriyor. Kendisi ayrıca bu forumda takılıyor bunu okuyorsa ona selam olsun

Yanlış hatırlamıyorsam @Vavien.'in bunun için iyi değil demişti. Bence herkesin özellikle de Python öğrenmesi sektörü kötü etkiler çünkü etraf yazılımcı kaynarsa işsizlik de artar. Sizce bu iyi mi kötü mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi olmamasının tek yanı işe alırken uğraşacak çok fazla adam olması. Kendi çapında takılan adam kendi çapında takılsın. Anca forumlarda falan milleti uğraştırırlar. Bilmek lafı günümüzde milletin diline pelesenk oldu.
Geçen Python "bilen" bir arkadaşım ödevini yapıyordu. Herif daha list comprehension yazamıyor.

Bu konu bile milleti uğraştıran bir şey bence. Olay ülkede herkesin teknik direktör olmasından farksız gibi.

YBS okuyup CEO olacak arkadaşlar, devam. Kimse sizi yıldıramaz. DGS ile Boğaziçi cepte. Yeter ki çalışın.

Arkadaşlar özellikle Python giriş seviyesi olduğu için kodlama öğrenene adam Python'a koşuyor. Bu yüzden sosyalde Python ile alakalı bir konuya 10 20 insan koşuyor.
Biliyorsunuz yazılımcıların işsizlik oranı az fakat son zamanlarda anime cosplaylı Japon kızları bile kodlama yapıyor. Bu yazılımcılık sektörünü kötü etkilemez mi? Sonuçta çok muz değersiz. Ayrıca el kadar çocuk bile artık bunlara salata oluyor.
7.sınıf çocuk bile Python biliyor adam hack tool projemi gördü yasa dışı değil mi dedi ben de evet devletin veri tabanlarını çalıyorum diye ironi yapınca tüm mesajlarını silip beni engellemişti. İroniyi anlamayıp korkudan 100 küsur mesajı silen birinin aklını düşünürsek bu programlamanın yaş kitlesinin düşüşe geçtiğini gösteriyor. Kendisi ayrıca bu forumda takılıyor bunu okuyorsa ona selam olsun

yanlış hatırlamıyorsam @Vavien.'in bunun için iyi değil demişti. Bence herkesin özellikle de Python öğrenmesi sektörü kötü etkiler çünkü etraf yazılımcı kaynarsa işsizlik de artar. Sizce bu iyi mi kötü mü?

Şöyle düşünürsek.
İlk başlarda tek model telefon vardı artık arttı bu sayı en azından çeşitlilik var.

Zaten iyi olan her zaman iyi bir yerde görev yapar.

Bence etkilemez.

Geri
Yukarı