Günümüz insanları hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bence burda ciddi bir hata yapılıyorda olabilir. ben hayatımda gerçekten gerçekten "kötü" olan insanın "kötüyüm" dediğini görmedim. yani gerçek kötü kendini gizler bu demek oluyo ki akıl-zeka kapasitesiyle kötülük doğru orantılı olarak artabilir. tüm insanlığı yok edecek bir insan bunu yaptığında zaten suçlayamıyacaksın çünkü hayatta olmayacaksın. (işte sana akıl) birde tabi işin doğal tarafı var. normalde hani eskiler söyler "bir eli yağda, bir eli balda" olan diyelim günümüze göre zengin ve kaliteli yaşayan bir insan kalkıp sosyal medya da depremzedeyi kötülemez,dalga geçmez buna rağmen bunu yapıyorsa psikolojik sorunları vardır. ama hayatta çok insanlardan zulm görmüş birisi çok göz önüne geldiği için sıkılmış ve tepki vermiş olabilir verirde. "yani siz bana yaşarken zulm yaptınız, banane sizin depreminizden" normalde zulm gören insanların son nefesine kadar hiç birşeye itiraz etmeyeceği düşünülür genelde de etmezler zaten fakat internet ortamı bunu biraz değiştirdi.
Hocam herkes zulüm çekiyor fakat herkes gidip depremzede trollemiyor. Ama açıklamanıza hak veriyorum.

Meraksız, okumayan, araştırmayan, kendini geliştirmeyen, çoğunluğu değil azınlığı düşünen, çıkarcı, olumsuz pragmatist, narsist, problem çözme ve eleştirel düşünme yeteneklerinden yoksun, eğitimi gelişim olarak değil, zorunluluk olarak gören bir toplum.

Şu anki gençlikten cidden nefret etmiş durumdayım. Her gün başka kızlarla/erkeklerle yatıp kalkmayı, sürekli küfür etmeyi, başkalarına zorbalık etmeyi, annelerine kötü davranmayı, insanların dinlerine küfür etmeyi, aşk duymamasına rağmen sırf eşcinsel olmak için eşcinsel olmayı marifet sanıyorlar.

Kimseye saygıları yok, Türkler böyle değil, olamaz da.

Kim ne derse desin bizim gençliğimiz Tiktok, Netflix dizileri vb. saçma platformlardan sonra bozulmaya başladı.

Yeni konular

Geri
Yukarı