Günümüzde oyunların gelişmemesi

XMixtelXx

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Yeni çıkan oyunların görüntü kalitesi olsun, gerçekçiliği olsun ya da başka bir şeyi olsun herhangi bir gelişimini göremiyoruz. Farklı bir konuyu ya da benzerini önümüze koyup sistem gereksinimi de arttırarak bize yeniymiş gibi sunuyorlar. Acaba görüntü kalitesinin ve gerçekçiliğin Max. Düzeyine mi ulaştık?

Son düzenleme:
Başarılı firmalar hâlen gelişmeye devam ediyor, kalite her açıdan gelişiyor. Mesela ilk çıktığında GTA 5 oynasaydım "Bu en iyi oyun, grafikler en fazla bu kadar olabilir." derdim, sonra RDR 2 çıktı ve şimdi aynı şeyi ona diyebilirim.

Aslında oyunda gerçekçiliğin sonuna gelmedik. Mesela sen süper grafikli bir oyun çıkarsan oyunu oynayacak kişinin en az 1080 ti olması lazım. İsteseler yaparlar ama alıcı bulamazlar. Çünkü herkesin 1080 alacak parası yok. Oyunu satın alacak kişi sayısı az olacağından uğraştıklarına değmeyebilir.

Hayır, son noktasına gelmedik. Hatta bence AR ve VR teknolojilerini yaygınlaştırarak oyunlar daha da gerçekleşecek, fakat herkesin ekonomik durumu aynı değil. Bir de konsollar gibi geliştiricileri zor duruma sokan cihazlar var. Oyunu PC'ye göre yaparsanız PC'nin teknolojilerinden daha fazla faydanılabilir, ama oyunlar önce konsollara göre yapılıp sonra PC'ye port ediliyor, bu da performans ve oyundaki grafik ve motor kalitesinin düşüklüğü olarak geri dönüyor.

Şükür Allah'ım iyi ki Nvidia GeForce 9400 GT ekran kartım var.

Geçen PES 2013 indirip 20-21 yaması kurmayı düşünüyordum, boşu boşuna indirmişim. O zamanlar açıyordu yine açar zanettim. Meğerse ekran kartı eski değilmiş, ekran kartı yok olmuş gitmiş.

Asosyalliğin bile hakkını veremiyorum.

Milletin derdine bak ya.

Ben bilgisayarımda Minecraft bile oynayamıyorum ekran kartı sürücüsü yok diye.

Şükür edin şükür.
İnsan elinde olmayanlar için değil, elde ettikleri için şükretmeli aksi taktirde o kişi hayatını ezilmeye mahkum bir köle olarak yaşayacaktır. En basitinden, o kişi her düşüşünde ve atılan her darbede bile yerinde saymaya devam edip şükredecek gelen geçenin oyuncağı haline gelecektir. Kaldı ki bu, insanı tembelliğe itecek ve farkındalığı olmayan bireylere dönüştürecektir. Gerici kesim gibi davranmayı bırakmalısın. Ayrıca kendine çeki düzen verip sosyalleşmelisin, asosyal hayat seni kötü etkilemiş.

Geri
Yukarı