Gürültü yapan komşu için ne yapılabilir?

Eğer tartışma öncesinde ses kaydı veya video başlatırsan kışkırtıyormuşsun gibi gözükebilir. Size hakaret etmeye başladığında mümkün olduğunca sakin kalmaya çalışın ve farkettirmeden videoya almaya başlayın. Farketmeyeceği için rol de yapamaz. Bir de hakaret de ederse mis.

Kardeş emanet ile ev basmak nedir? Evine girip adamı mı vuracaksın?
En güzeli kısasa kısas yapmak, koy sistemi ver müziği.
Korkutma amaçlı basmak, ses sistemi işi kolay da diğer komşular da benden şikayetçi olur.
Binadaki diğer dairelerden imza topla attır binadan
Bu arada ses kaydı almakta bazı durumlarda yasal değil. Bunu iyice araştırıp yapmanı öneririm.
Apartmanda herkes bana dokunmayan yılan bin yaşasın kafasında.

Ayaklarında taştan ayakkabı, evde çocuk yerine besili hayvan yetiştiriyorlar. Taşındığımızda kimse yoktu sesiz sakin idi ne zaman ki bunlar taşındı ses rahatsız edici düzeyde olmaya başladı. Ailecek sese duyarlıyız taşındıkları hafta bir şey demedik eşya yerleştiriliyor diye ama bunlar düzeyi aştı bilerek yere bir şeyler fırlatmalar çok sesli şekilde evde koşma. Dün birbirimize girdik balkonda yün yıkıyor diye balkonumuzda çamaşır makinesi var ilk başta annem düzgünce uyardı kadın hakaret derecesinde konuşunca annemde saydırdı. Annemi içeri aldım kapılarına gittim ne bu tantana sen kimsin falan demeye başladı, adamla sözlü konuştum. Baktım hayvanlık derecesinde konuşuyor bir daha kapıma gelmeyin polisi mi çağırıyorsan ne yapıyorsan yap dedi. Gelmeyin dedi. Polis çağırdık durumu anlattık polisin karşısında süt dökmüş kedi şeklinde konuşuyorlar suçlu bizmişiz gibi anlatıyorlar polis kendi aranızda halledin diyor bu adamın laftan anladığı yok en sonunda dayanamayıp emaneti kapıp evini basacağım o şekil durulmuyor evde, yani ne yapabilirim bunlar için şikayet hattı falan var mı bu arada kiracılar ev sahibine dedik bir şey yapamam diyor.

Ateşe ateş. Gün içinde evin içinde basslı şarkıları son ses açın. Bizim de alt komşu olmasına rağmen sanki kafamın içinde geziyorlar. Bir tane 16 17 yaşında biri var gece CS oynarken bağırıyor. Sonra bıçak darbesi açıyor evde ailemleyim orada bıçak darbesi dinliyor. Bende duymaması için öksürüyorum falan birkaç kez yere sertçe yumruk attım 1 gün sessizlik oldu ondan sonra devam. Kurtuluş yok sadece onların sana yaşattıklarını sende onlara yaşat. Eğer maymun geni yoksa onlarda anlayacaklardır.

Şu an tek yapabileceğiniz şey müziği son ses vermek sanırım. Biraz da onlar dinlesin. Müziği açtıktan sonra onlar gelir zaten kapınıza. 🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı