Güvenilir Windows key satan site önerisi

Hocam bu bir tık olmamış gibi tamda crack değil gibi farklı bir kelime bulmak lazım.

Olur. Hırsızlık diyelim mesela... veya emek hırsızlığı? yüzlerce veya binlerce liralık oyunu bedavaya oynamak ile 3,600₺ değerinde bir lisansı 20₺ bandında almak arasındaki fark nedir?

Olur. Hırsızlık diyelim mesela... veya emek hırsızlığı? yüzlerce veya binlerce liralık oyunu bedavaya oynamak ile 3,600₺ değerinde bir lisansı 20₺ bandında almak arasındaki fark nedir?
Hayır hocam buna hırsızlık diyemezsınız sonuçta bunu engellemek Microsoft'un elinde.

Evet. Mesela adalet bürokrasisi önüne geçmese insan öldürmemiz durumunda da bize katil diyemezler, engellenmedi sonuçta değil mi?
Şöyle güzel bir yazı buldum:

bu konu hakkında başka bir sitede yazdığım yazım:

Bunlar MAK ( Multiple Activation Key) lisanslar. İnternette ücretsiz olarak bile bulabilirsin bu Key'lerden biraz şanslıysan. Kullanılmamasını önerenlerin neden kullanılmaması gerektiğini anlatamayacağı gibi kullanın diyenlerin de kullanmayın diyenlere karşı çıkamayacağı bir konu çünkü bildiğin etik meselesi. yani ben Windows'u satın aldım diyebileceğin bir key değil. hırsızlığa girer mi bilmem sonuçta bu olay Windows'un elinde istemese böyle bir şeyin önünü açmazdı ama yüzde yüz legal bir şey de değil. ancak microsoft'tan alacağınız 1000 TL lisans ile bu lisans arasında müşteri desteği harici bir fark var diyen adamı da ciddiye almayın.Dediğim gibi 3 tllik key ile 15, 20, 50 tllik keyler arasında bir fark yok en ucuzu hangisi ise (mağaza yorumları dikkate alınarak) onu alın benim zamanım var derseniz de internetten biraz araştırın tabi araştırırken windows'a herhangi bir .exe, .inf vb... dosyası indirmeyin ve google veya tarayıcınızın önermediği sitelere tıklamayın :)

bu arada ürünlerin yorumlarında gördüğünüz key sıkıntılı çıktı hemen değiştirdiler muhabbeti ise bu keylerin belli bir sınırı var atıyorum x keyi için 1000 tane makine lisanslanıyor bu satın alan arkadaş lisansladığında sınır dolmuş oluyor satıcı da yeni keyi gönderiyor alıcıya. yani satın aldığınız bir key ile satın alımdan sonraki ilk saatler 5, 10, 100 belki 1000 tane makine lisanslayabilirsiniz.

MAK keylerin patlama olasılığı:
bu keyler Microsoft ne zaman ki bu MAK keyler suistimal ediliyor ben satın alımını doğrulayan bütün şirketlere yeni bir lisans türü çıkartıyorum diyip bütün MAK keyleri iptal ederse o zaman herkesin lisansı patlar ancak böyle bir şey tamamen mantık dışı. bir diğer yol da -Windows şimdilik yeni bir sürüm çıkartmayacak ancak- olur da 2 yıl sonra artık tak etti bize derse o zaman tıpkı şu an yeni gelen Mayıs güncellemesi gibi büyük bir güncellemeyi MAK kullanıcılarına vermez satın alımınızı doğrulayın o zaman alırsınız der ama burada da windows 7, 8, 8.1'den 10'a güncellenirken crackli Windows'ların orijinal lisans aldığını da unutmayın. Yani bu keyler patlamaz patlayamaz ve Windows kullanmanızı istiyor. keyler sisteme işlendiğine göre microsoft'un cebine 0.1 cent 0.05 cent de olsa para giriyor ki bu ev kullanıcısından amaçlanan kârdan çok daha fazlası :)

bir diğer "yasa dışı" yol da windows'u cmd'den komutlarla, toplu lisans keyi işleyerek lisanslamak bu bence kısmen tehlikeli çünkü o kodlar incelenirse özel bir KMS sunucusuna bağlanıyorsunuz. Bir KMS sunucusuna bağlanmanız karşı tarafın eline ne geçirir gerçekten tehlikeli mi orası meçhul ancak Windows'a verecek 1000 TL'niz ve milyonları döndürdüğünüz bir işiniz yoksa ve ayriyetten yukarıda bahsedilen nereden elde edildiği belli olmayan MAK keyleri satan kişilere sinir olup haksız kazanç elde etmelerini istemiyorsanız crack araçlarından bi kaç seviye daha fazla güvenli bir yol olduğu kesin.
(kaynak Ucuz Windows 10 keyler güvenilir mi? | DonanımHaber Forum )

Oyun lisanlarında yerel fiyatlandırma politikası uygulayan satıcı kanallar var. Bunların başında Valve geliyor.

Microsoft'tan Windows lisansı satın alırken Türkiye'ye özel yerel fiyatlandırma gibi bir politikası yok. Bu sebeple sistemime binlerce dolar harcasam da gidip Microsoft'tan $100 karşılığında Windows ya da yine $100 karşılığında 1 yıllık Office lisansı kiralamam. Kaldı ki Office tarafı daha da kötü çünkü size yazılımı satmıyor bile, kiralatıyor.

Oem satılan cd keyler hakkında Çok detaylı bir bilgim olmadığı için çokta yorum yapmıyorum zira bir ara eski windows 7 ultimate keyleri oldukları şeklinde bir bilgi kalmış aklımda doğruluğu hakkında bilgim yok fakat crackde değil bence farklı bir durum olduğunu düşünüyorum.

Oyun lisanlarında yerel fiyatlandırma politikası uygulayan satıcı kanallar var. Bunların başında Valve geliyor.

Microsoft'tan Windows lisansı satın alırken Türkiye'ye özel yerel fiyatlandırma gibi bir politikası yok. Bu sebeple sistemime binlerce dolar harcasam da gidip Microsoft'tan $100 karşılığında Windows ya da yine $100 karşılığında 1 yıllık Office lisansı kiralamam. Kaldı ki Office tarafı daha da kötü çünkü size yazılımı satmıyor bile, kiralatıyor.

Steam oyun fiyatlandırmalarında fiyatları cehennem çukuruna indirse yine de indirim olmadıkça bu ülkenin %70 civarı oyun alabilecek ekonomik güce sahip değil. Microsoft'a 3.600₺ verecek güçte de olmamasını anlıyorum. Bu, bu ulusun tercih ettiği bir şey artık. ancak orjinalini alamıyorsanız vicdan mastürbasyonu adına 20-30₺'ye kendinizi riske atmayın.

62 bin ₺'lik Iphone 14 Max'ı 8 bin ₺'ye satan bir yerden alır mısınız, bir onu düşünün. o işin içinde bir şey olmazsa olmaz.

Geri
Yukarı