Güzel Sanatlar İçin Nasıl Ders Çalışılmalı?

Makaleler
1
Yer
Kâinat
Arkadaşlar şimdi diyelim ben güzel sanatlar okumak istiyorum. Tüm dersleri çalışmak zorunda mıyım? (Biyoloji, Fizik, Matematik, Tarih) vs. Ya da atıyorum Tarih okumak istiyorum Üniversitede. Matematik, Kimya kısacası sayısal çalışmam lazım mı?

İlk önce Tyt ye gireceksin.150 Barajını geçersen Özel Yetenek Sınavına girebiliyorsun.
Türkçe: 40 Soru
Matematik: 40 Soru
Fen Bilimleri: 20 Soru (7 Fizik, 7 Kimya, 6 Biyoloji)
Sosyal Bilimleri: 20 Soru (5 Coğrafya, 5 Tarih, 5 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, 5 Felsefe)
150 Az bir puan bence Türkçe ve Sosyalden o puanı alabilirsin.

Her üniversite için Tyt şart.2.Sınav Ayt orda kendi alanına göre oluyor.

Güzel sanatlar bölümlerinin birden fazla öğrenci alma yöntemi var. Kimisi için belirli barajları aştıktan sonra özel yetenek sınavına girmek gerekiyor. Bunun yanında kimi üniversitelerin bazı bölümleri yalnızca sınav puanı ile öğrenci kabul ediyor. Değişken düzeydeki barajlar için ilgi alanına giren soruları çözmek yeterli gelirken, sınav puanı ile öğrenci alan bölümlerde ya alanında çok iyi netler çıkarman gerekiyor ya da çeşitli alanlarda soru cevaplaman. Bölümüne karar verdikten sonra detaylar için tercih kılavuzlarını veya üniversitelerin kendi sitelerinde bulunan bilgilendirme bölümlerini incelemen iyi olur.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı