Güzel web siteleri yapmak için hangi dilleri öğrenmem lazım?

DannyTheNeil

Hectopat
Facebook kadar detaylı bir site yapabilmek için hangi dilleri bilmem gerekir?
HTML, CSS, js, PHP, C#,MySQL bunlarda orta düzey bilgim var fakat daha önce hiç web sitesi kodlamadım. Bana ne tavsiyeniz var? Veya hani dilleri öğrenmem lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba dostum site konusunda bir fikrim yok, fakat şu an diller konusunda en yoğun olan ve gelecek dili olarak görülen takdir edersin ki İngilizce, Çince ve beni en şaşırtan Arapça oldu bu dillerle güzel bir site olacağına eminim en azından globale yakın olabilir bence.
Hocam arkadaş kod dilleri arasından hangilerini öğrenmem iyi olur diye sormuş sen gelmişsin Ülkelerin dillerini yazıyorsun garip. :D

Merhaba dostum site konusunda bir fikrim yok, fakat şu an diller konusunda en yoğun olan ve gelecek dili olarak görülen takdir edersin ki İngilizce, Çince ve beni en şaşırtan Arapça oldu bu dillerle güzel bir site olacağına eminim en azından globale yakın olabilir bence.
Babacım naptın ya XD

Açıkçası bu diller yeterli olacaktır diye düşünüyorum ancak kendinizi biraz daha geliştirmeniz gerekiyor. Bunun dışında küçük bir araştırma ile Facebook, Twitter, Reddit vb. platformlar hangi diller ile inşa edilmiş öğrenebilir ve bilgi alabilirsiniz. En azından kafanızda bir taslak oluşur.

Ekstra olarak şunu belirtmek istiyorum ki kodlamanın büyük bir kısmı pratikten oluşuyor. Dolayısıyla kendinizde fazla bir beklenti oluşturmadan, belli bir temaya sahip küçük web sayfaları kodlamak sizin yararınıza olacaktır.

Arkadaş sonuçta dilleri yazmış ne var ki bunda.

HTML, CSS, PHP, Js, MySQL öğrenmelisin.

Bu dillerde temelim var fakat pratiğim yok teşekkür ederim

Aslında kodlama dilli sormuştum yine de teşekkür ederim
Facebook mimarisi için güzel bir okumalık;

En kısa sürede okuyacağım teşekkür ederim
Açıkçası bu diller yeterli olacaktır diye düşünüyorum ancak kendinizi biraz daha geliştirmeniz gerekiyor. Bunun dışında küçük bir araştırma ile Facebook, Twitter, Reddit vb. platformlar hangi diller ile inşa edilmiş öğrenebilir ve bilgi alabilirsiniz. En azından kafanızda bir taslak oluşur.

Ekstra olarak şunu belirtmek istiyorum ki kodlamanın büyük bir kısmı pratikten oluşuyor. Dolayısıyla kendinizde fazla bir beklenti oluşturmadan, belli bir temaya sahip küçük web sayfaları kodlamak sizin yararınıza olacaktır.

Hazır olduğumu nasıl anlarım peki?

Geri
Yukarı