Web programcılığı için hangi dilleri öğrenmem daha iyi olur?

Hocam son bir şey sormayı unutmuşum. Sizi de biraz uğraştırdım.

Bootstrap ile neler yapılabiliyor?
Kısacası tasarladığımız veya tasarlayacağımız web sitesini kolay bir şekilde “responsive” yani tablet, telefon, masaüstü bilgisayar ve her türlü ekran çözünürlüğüne duyarlı olarak ayarlamamıza yarayan ücretsiz ve açık kaynak kodlu frameworktür diyelim hocam :). Bu arada ne demek her türlü soruyu sorabilirsiniz.

Kısacası tasarladığımız veya tasarlayacağımız web sitesini kolay bir şekilde “responsive” yani tablet, telefon, masaüstü bilgisayar ve her türlü ekran çözünürlüğüne duyarlı olarak ayarlamamıza yarayan ücretsiz ve açık kaynak kodlu frameworktür diyelim hocam :). Bu arada ne demek her türlü soruyu sorabilirsiniz.
Çok teşekkür ederim. Galiba bunuda öğrenmem gerekecek. Çünkü mesela bir şirkete web site yapmaya başlasam. Bunu telefondanda açmak istiyen olacaktır. Bu yüzden öğreneceğim gibi.

Şu an 9. sınıfım 4 sene boyunca bunları öğrenmeye çalışacağım gibi.

Çok teşekkür ederim. Galiba bunuda öğrenmem gerekecek. Çünkü mesela bir şirkete web site yapmaya başlasam. Bunu telefondanda açmak istiyen olacaktır. Bu yüzden öğreneceğim gibi.

Şu an 9. sınıfım 4 sene boyunca bunları öğrenmeye çalışacağım gibi.
4 sene boyunca bunların iki katını da öğrenirsiniz zor değil sadece devamlılık istiyor, sıkılırsanız ve hevesiniz kaçarsa öğrenilmez ama, bu arada ilk başta dil öğrenmek çok sıkıcıdır, HTML ve CSS kolay ve eğlencelidir fakat diğer saydığım şeylere geçince ilk başta sıkılırsınız sakın bırakmayın, bu arada derslerinize de özen gösterin kaliteli bir Mühendislik bölümü olan okula gidin, eğer 4-5 yılda sıralama çok değişmezse tavsiyem İTÜ,ODTÜ veya GTÜ.

4 sene boyunca bunların iki katını da öğrenirsiniz zor değil sadece devamlılık istiyor, sıkılırsanız ve hevesiniz kaçarsa öğrenilmez ama, bu arada ilk başta dil öğrenmek çok sıkıcıdır, HTML ve CSS kolay ve eğlencelidir fakat diğer saydığım şeylere geçince ilk başta sıkılırsınız sakın bırakmayın, bu arada derslerinize de özen gösterin kaliteli bir Mühendislik bölümü olan okula gidin, eğer 4-5 yılda sıralama çok değişmezse tavsiyem İTÜ,ODTÜ veya GTÜ.

Çok teşekkür ederim. Ben dersle ile 4 sene boyunca diyorum. Yoksa dersler olmasa günlük 6-7 saat dil çalışarak 2 yılda bitirebilirim diye düşünürdüm.

Üniversite tavsiyen içinde teşekkürler.

NodeJS dolayısıyla JavaScript öğrenmeniz sizin yararınıza olacaktır. JavaScript'i avcunuzun içi gibi bildiğiniz sürece istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz. Mobil uygulama gerekirse Cordova vasıtasıyla JS ile geliştirirsin, masaüstü uygulama gerekirse Electron ile cross-platform yazılım geliştirirsin, websitesi gerekirse Express kullanarak siteni hazırlarsın. Şu an NodeJS'in her yerde eli kolu var.

PHP öğrenilecekse de öğrenilmesi gereken ya Laravel ya da Symfony framework'üdür.

Bootstrap'i ben daha çok şey için kullanıyorum. Mesela bir web sitesi yapıyorsun ama tasarımla çok fazla uğraşmak istemiyorsun. Ha bu gibi durumlarda. Backend agirlikli calisirken

Yeni konular

Geri
Yukarı