H100i "Corsair Link" Sorunu

Youtube'da kurulum videosu var detaylı. Baştan bir izle. Eksik bir şey olabilir.

CorsairLink kullanım videolarını da izle.

Videolarda hep h100i'nin fanları tanınmış olarak gözüküyor. Lakin bende hiç tanımıyor. Bağlantılarda sıkıntı olmadığına eminim zira Vatan'ın montajından sonra kendim Recep Baltaş'ın montajını izleyip tekrar yaptım yaparken kılavuza da baktım kutudan çıkan, sorun yok o konuda eminim.

Recep hocamızın kurulum yaptığı bilgisayara hangi işletim sistemini kurdu?

Kullandığın sistemden farklı ise D diskinden 30Gb ayırıp oraya ikinci bir Windows kur. Programı kurup deneme yanılma yap. Sorun yazılımsal olabilir. Ve\veya win7 kurarakta dene.

meraba bendede aynı sorun var hatta ben kontrol etmeyı basardım ama kapatıp acınca pc yı yıne saçmalıyor ve karsık renklere burunuyor corsaır acıklam yapmış okudum sıtesınde z87 ve z97 cıpsetlerle uyum sorunu var dıye olurda cozum bulursam yazarım sende bılgılendırırsen ıyı olur

Bu yazılımı Windows 8.1 işletim sisteminde çalıştıramayan, daha doğrusu gerçek zamanlı kontrolleri sağlayamayan tek insan değilsin. Daha önce de böyle şikayetlerle karşılaştık.
Windows 8'den 8.1'e uptade yapıp da Corsair Link konusunda sıkıntı yaşayanlar da oldu.

Montaj konusunda sana güveniyorum, kitapçık ve Technopat videolarından destek almışsın. Yanlış yapma ihtimalini yok sayıyorum. USB girişinin arızalı olduğunu düşünsek farklı giriş ile test ettiğiniz için bu olasılık da ortadan kalkıyor.
Windows8 uyumluluk modunda da sonuç alamamışsın.

Biz bu konunun takipçisi kalalım, sen bize anakartının marka ve modelini yaz.
En azından PWP fanları kontrol edebilmeni sağlayalım.

Pompa ve LED ayarlamaları için bu yazılıma muhtaçsın, bir çözüm yolu bulmaya çalışırız artık :) @mevsres @MF @Recep Baltaş Bu yazılımsal problem konusunda bir çözüm yolu biliyorsanız, konuya dahil olursunuz.

Aynı sorunu ben yaşamıştım ve nasıl çözdüğümü çok iyi hatırlıyorum.

Windows 8.1 sıfır kurulum yapmıştım PC'ye ve hiçbir şeyi ayarlayamıyordum yazılımdan, ne Logo rengini ne da fan hızlarını. Dedim neyse boş ver, daha sonra Windows 8 kurmuştum, yazılımı indirdim ve sorunsuz çalıştı, renkleri de, hızı da ayarlayabiliyordum. Daha sonra Windows 8'den Windows 8.1'e sıfır kurulum yapmadan sadece yükseltme yapmıştım ve yine çalışmaya devam etmişti.

Sıfır kurulum Windows 8.1'de olmamıştı, yükseltme yapınca oldu.

Belki Technopat'ın verdiği linklerdeki Windows 8.1 ile alakalıdır, sürümler aynı olsa da farklı linklerden indirilen işletim sistemlerindeki hatalar bazen değişebiliyor.

Aynı sorunu ben yaşamıştım ve nasıl çözdüğümü çok iyi hatırlıyorum.

Windows 8.1 sıfır kurulum yapmıştım PC'ye ve hiçbir şeyi ayarlayamıyordum yazılımdan, ne Logo rengini ne da fan hızlarını. Dedim neyse boş ver, daha sonra Windows 8 kurmuştum, yazılımı indirdim ve sorunsuz çalıştı, renkleri de, hızı da ayarlayabiliyordum. Daha sonra Windows 8'den Windows 8.1'e sıfır kurulum yapmadan sadece yükseltme yapmıştım ve yine çalışmaya devam etmişti.

Sıfır kurulum Windows 8.1'de olmamıştı, yükseltme yapınca oldu.

Belki Technopat'ın verdiği linklerdeki Windows 8.1 ile alakalıdır, sürümler aynı olsa da farklı linklerden indirilen işletim sistemlerindeki hatalar bazen değişebiliyor.
Kendi sistemini senden iyi tanıdığım için direkt olarak aklıma sen gelmiştin :)
Bu sorunu yaşamış olma potansiyeline sahip olduğunu çok iyi biliyordum :)

Windows8.1 ile düzgün çalışmadığı bir gerçek ancak farklı yollardan çalıştıranlar da var senin gibi.

@Cengiz Çelik Windows8 kurulumundan sonra 8.1'e yükseltme yolunu denemek belki kişisel dosyaların falan olduğu için zahmetli gelebilir.
Eğer farklı çözüm önerileri gelmez ise bu yolu denemeni rica edeceğiz.

@BilgisayarKurdu Konuyu yeni gördüm lütfen kusura bakma. Uzun süredir burası ile ilişkimi kesmiştim. Şuan hala fan hızlarını ayarlayabilmeme rağmen LED çalışmıyor, hiç yanmıyor daha doğrusu. Artık yüksek sıcaklıktan dolayı LED'in yandığı ihtimalini göz önüne aldım ve uzun süre beklemek istemediğimden şuan normal H100'den farksız şekilde kulanıyorum. Sağlık olsun. Daha fazla eşelemeye üşeniyorum ve zamanımda pek yok açıkçası. 15 günlük tatilde veya yaz olunca bir "Upgrade" düşünüyorum. Para biriktirip kasayı değiştirdikten sonra, kaliteli fanlar alıp h100i'den kurtulmayı planlıyorum. Ve artık Corsair ve Asus'un gözümdeki değeri düşmüş bulunmakta. Biraz idare ettikten sonra elden çıkarıp her şeyi ile kaliteli bir sistem alabilirim. Tabi yaklaşık bir 4-5 yıl sonra falan. Sağlıcakla kalın uzun süre göremeyebilirim mesajlarınızı.

Regedit üzerinden HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/Enum/USB yoluna gidin. VID_1B1C&PID_0C04adlı klasörü bulun. Bu klasörün altında tekrar iki farklı klasör göreceksiniz. Bu iki klasörün her birinin altındaki "Device Paramters" altında yer alan
  • AllowIdleIrpInD3
  • DeviceSelectiveSuspended
  • EnhancedPowerManagementEnabled
  • SelectiveSuspendEndabled
girdilerin değerlerini 0 (zero) olarak atayın. Sitemi reboot edip kontrol edin. (y)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı