H310M PLUS yanmış olabilir mi?

PC'yi 16 GB RAM yapacaktım, anakartın özelliklerine bakıldığını bilmiyordum. (MHz değerine) 2666MHz destekliyormuş. Bende 3000 MHz'lik RAM almıştım. Algılamadı RAM'i taktığımda, sonra BIOS'tan ayar yapmaya çalıştım, BIOS'ta da gözükmüyordu RAM. BIOS ayarından sonra 2'si de çalışmamaya başladı. Fanlar falan her şey çalışıyor PC de ama görüntü gelmiyor. Biraz araştırdım, anakart yanmış olabilir diyorlardı. Yanma ihtimali var mı? (BIOS'u sıfırladım RAM'leri tek tek test ettim yani işe yaramadı )?
Anakart: TUF Gaming H310M PLUS r2.0

Selamlar aynı anakart ve aynı sorunu 2 ay önce yaşadım. Sonrasında içerisinde ki 3000 MHz olan RAM'i söküp sadece diğeriyle açtım. Bilgisayarı kapattıktan sonra 3000 MHz olarak RAM'i tekrar taktım ancak bilgisayar hiç açılmadan doğrudan BIOS ekranında değerini düşürdüm. Sonuç olarak ikisi de aynı MHz düzeyinde çalışıyor bir sorun yok. Denemenizi tavsiye ederim.

Selamlar aynı anakart ve aynı sorunu 2 ay önce yaşadım. Sonrasında içerisinde ki 3000 MHz olan RAM'i söküp sadece diğeriyle açtım. Bilgisayarı kapattıktan sonra 3000 MHz olarak RAM'i tekrar taktım ancak bilgisayar hiç açılmadan doğrudan BIOS ekranında değerini düşürdüm. Sonuç olarak ikisi de aynı MHz düzeyinde çalışıyor bir sorun yok. Denemenizi tavsiye ederim.
şuanda bilgisayarım görüntü vermediği için biosa fln giremiyorum

Şu anda bilgisayarım görüntü vermediği için BIOS'a falan giremiyorum.

Keşke BIOS'a müdahale etmeden bu işlemi deneseydiniz. Öyleyse farklı bir RAM bulup onunla test ederek şansınızı deneyebilirsiniz. Bu RAM'ler eski RAM'ler gibi değil öyle kolay kolay bozulacak düzeyde olduklarını düşünmüyorum ancak tabii ki elektronik parçalar oldukları için minimal bir değer bile yakabilir.

Keşke BIOS'a müdahale etmeden bu işlemi deneseydiniz. Öyleyse farklı bir RAM bulup onunla test ederek şansınızı deneyebilirsiniz. Bu RAM'ler eski RAM'ler gibi değil öyle kolay kolay bozulacak düzeyde olduklarını düşünmüyorum ancak tabii ki elektronik parçalar oldukları için minimal bir değer bile yakabilir.
sorun çözüldü garantiye götürdüm ramler çok hassas denildiği için bende fazla bastırmıodum *çıt* sesi geldiğinde bırakıodum ama galiba daha da zorlamam lazımmış

Teşekkürler. Bir de şimdi o zaman yeni aldığım RAM'de bozuk değildir. Ben onu da takmaya çalışsam tekrar düzgünce çalışır mı sadece marka ve MHz'si değişik MHz 3000 anakartımın desteklediği 2666 MHz.

Merhaba, tabii ki çalışır. BIOS üzerinden RAM MHz'lerini ayarlayabiliyorsunuz. Bu sebeple kullanabilirsiniz. 🙏

Yeni konular

Geri
Yukarı