H36ST, H36STPG, H36CA Güncel Bios Dosyaları

Güncelleme araçları:
Insyde BIOS Güncelleme Aracı InsydeFlash 4.0.0.0 | Sayfa 10
InsydeFlash Versiyon 6 BIOS Güncelleme Aracı

Uyumlu anakartlar ve sürümleri:

H36ST
, Sürüm: T02
Tarih:
27.10.2010

H36STPG, Sürüm: 204
Tarih:
25.08.2010

H36STCA, Sürüm: 201, 401
Tarih:
03.12.2012

H36STCA, Sürüm:202 (Casper çıkışlı)
İndirme bağlantısı:

Kurulum:

Usb bootable edip rar içindeki klasörün içindeki dosyaları usb belleğin içine atın. Bios'a girip usb boot edin. Freedos ekranı (dos ekranı) geldiğinde oraya H36ST yazıp Enter'a basarsanız Casper çıkışlı olanı yükler. Farklı sürümleri denemek istiyorsanız bat dosyasını bir metin editörü ile açıp sonunda olan sürüm adını değiştirip kaydetmeniz yeterli.
Yükledikten sonra BIOS default edip boot ayarını doğru yapıp kaydedebilirsiniz.
Murat hocam, Casper H36 Ati5650 Radeon +Intel grafik kartlı modeli var elimde,pc ati ekran kartını görmüyor, yoluna Intel ile devam ediyor, anakart bios güncellemesi ile bir çözüm bulunabilir mi, anakart değişimi teklif ediyorlar, zaten 1 kere anakart değişimi yaptım aynı sorunu tekrar yaşıyorum, fikrinizi almak istedim.
Sizin vermiş olduğunuz BIOS dosyaları ile sistemimi 401 versiyonuna güncelledim. Ancak sıkıntı şu ki artık ekran kartımı göremiyorum. Ne aygır yöneticisinde ne de BIOS ekranında. Şimdi aklımda olan bir iki soru var;

Tekrar eski BIOS sürümünü yüklemeye çalıştığım zaman sistemim için bir sorun teşkil eder mi?

Cihazımda NVIDIA ekran kartının olması bu durumu etkiler mi?

NVIDIA ekran kartına sahip i7 işlemcili H36st Casper cihazı olan arkadaşlar bu tarz sorunlar ile karşılaştılar mı?
@hisaraktoprak siz sorunu çözebildiniz mi ? bende de ati5650 versiyonu var, ekran kartını göremiyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı