H36ST, H36STPG, H36CA Güncel Bios Dosyaları

:) Murat bey belki sinirlendiniz. Fakat gerçekten "aflash3 /auto:H36STCA.202 /allbios" yazılı olan bat dosyasında "aflash3 /auto:H36STCA.202" yapmadığınız sürece olmuyor. Sırf siz haklı olun diye inanın "aflash3 /auto:H36STCA.202 /allbios" yazılı bat dosyasını 3-4 kez denedim tabi biosu güncelledikten sonra ve hep aynı yerde takıldı... Fakat "aflash3 /auto:H36STCA.202" şeklinde bat dosyasının içeriğini bu şekilde ayarladığınızda sorun çözülüyor... Bu şekilde yaptıktan sonra bios tekrar dan güncelledim ve 1-2 dk içinde bios yeniden güncellendi... Yinede sağ olun bayram ağzı konu ile de ilgilendiniz. Geçmiş bayramınız da mübarek olsun... (Geç kaldım. ) Sağlıcakla ...

Murat bey belki sinirlendiniz.
Beni tanıyanlara sorun :)
Fakat gerçekten "aflash3 /auto:H36STCA.202 /allbios" yazılı olan bat dosyasında "aflash3 /auto:H36STCA.202" yapmadığınız sürece olmuyor. Sırf siz haklı olun diye inanın "aflash3 /auto:H36STCA.202 /allbios" yazılı bat dosyasını 3-4 kez denedim tabi biosu güncelledikten sonra ve hep aynı yerde takıldı...
Size açıkladıklarım olmadığından değil olmayan durumu bildirmediğiniz içindir. Yanlış komut olduğundan değil sistemlere göre komut uygulandığından bu durumlar olabilir, ancak siz bu durumu bildirmeden kendi başınıza çözmeye veya farklı işler yapmaya çalıştığınızdan konuyu boşuna uzattınız. Bu durumdan dolayı normalde ceza almanız gerekli ancak yazımın başında dediğim gibi tanıyanlara sorun neden vermediğimi :)
Yinede sağ olun bayram ağzı konu ile de ilgilendiniz. Geçmiş bayramınız da mübarek olsun... (Geç kaldım. ) Sağlıcakla ...
Sağolun sizinde.

Ben bütün denilenleri yaptım Murat bey. Vermiş olduğunuz linkte dos ekranında SAVE.bat yazdığımda 2-3 satır bir şeyler oldu. Sonra H36TCA.bat yazdığımda karşıma bir tarama geldi sonra yine aynı yazı "waiting for getting information from current bios..." yazısı ve sonra uzun bir bekleyiş. Sonunda pc yine kapandı. Dxdiag bakıyorum bios sürümü aynı demek ki olmamış. Yazmış olduğunuz çözümü uygulamama rağmen olmaması beni araştırmaya sürüklüyor elbet. Elimden geldiği kadar. Olacak diye bir şey elbet. Fakat işletim sistemin Win7 64 bit sp1 ve bu ayın 29'da güncellemesi gelecek olan Win 10 işletim sisteminde ekran kartım ile ilgili problem yaşamak istemediğim için arayış içindeyim elbet. Teşekkürler...

İyi günler size özel mesajla ulaşmaya çalıştım ancak başaramadım, ufak bir sorum olacak gördüğüm kadarıyla bios update etmeyi başarmışsınız. Windows 10 da ekran kartınızla ilgili bir sıkıntı yaşadınız mı yada 8.1'de? Yani en güncel AMD driver'ı kullanabiliyor musunuz ?

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi günler size özel mesajla ulaşmaya çalıştım ancak başaramadım, ufak bir sorum olacak gördüğüm kadarıyla bios update etmeyi başarmışsınız. Windows 10 da ekran kartınızla ilgili bir sıkıntı yaşadınız mı yada 8.1'de? Yani en güncel AMD driver'ı kullanabiliyor musunuz ?

Evet güncellemeyi başardım. Fakat beklemeniz gerekmekte. Çünkü 29 temmuz 2015, yani yarın saatler sonra Windows 10 güncellemesi yayınlanacak ve bu güncellemeyi yükledikten sonra ekran kartımın Amd Catalyst 15.7 Win 10 64bit son yayınlanan sürümünü indirmiş bulunuyorum. Bilgisayarıma temiz bir Windows 10 kurulumundan sonra ekran kartımın son sürümünü yüklemeyi düşünüyorum. Şu an kullandığım sistem Windows 7 64 bit. Konuyla ilgili beklemenizi rica ediyorum. İyi akşamlar.

İyi akşamlar arkadaşlar. Windows 10 güncelleme geldi ve bilgisayarımı yükselttim başarılı bir şekilde. Merak edilen ise Windows 10'da Ati/Amd ekran kartının son sürümü başarılı bir şekilde kurulması idi. hash34 bay/bayan buyurun umarım bu ekran görüntüleri merakınızı giderir. Hem CCC hemde aygıt yöneticisinde başarılı bir şekilde kurulduğu görebilirsiniz. Ayrıca HDMI ile de tv bağlayıp görüntü aldım. Umarım faydalı olur. Konu ile ilgili beklediğiniz için teşekkür ederim.

1.jpg

2.jpg

Evet güncellemeyi başardım. Fakat beklemeniz gerekmekte. Çünkü 29 temmuz 2015, yani yarın saatler sonra Windows 10 güncellemesi yayınlanacak ve bu güncellemeyi yükledikten sonra ekran kartımın Amd Catalyst 15.7 Win 10 64bit son yayınlanan sürümünü indirmiş bulunuyorum. Bilgisayarıma temiz bir Windows 10 kurulumundan sonra ekran kartımın son sürümünü yüklemeyi düşünüyorum. Şu an kullandığım sistem Windows 7 64 bit. Konuyla ilgili beklemenizi rica ediyorum. İyi akşamlar.

İyi akşamlar arkadaşlar. Windows 10 güncelleme geldi ve bilgisayarımı yükselttim başarılı bir şekilde. Merak edilen ise Windows 10'da Ati/Amd ekran kartının son sürümü başarılı bir şekilde kurulması idi. hash34 bay/bayan buyurun umarım bu ekran görüntüleri merakınızı giderir. Hem CCC hemde aygıt yöneticisinde başarılı bir şekilde kurulduğu görebilirsiniz. Ayrıca HDMI ile de tv bağlayıp görüntü aldım. Umarım faydalı olur. Konu ile ilgili beklediğiniz için teşekkür ederim.

Eki Görüntüle 92908

Eki Görüntüle 92910
İlgilendiğiniz için çok teşekkürler az da olsa merakımı gidermiş oldum :)

Vala dediklerinizi yaptım olmadı Murat bey. Evet tarih farklı nedeni bilmiyorum Dxdiag'da halen eski sürümünü göstermekte. Şu an İntel ekran kartı pasif, aygıt yöneticisinde yok ati ekran kartı var :D Nasıl yaptığımı anlatacağım onun için hazırlanıyordum zaten. Regedit bios versiyonunda 201 yazıyordu şimdi 401. Demek ki bir şeyler oldu :D Ekran görüntüleriyle anlatacağım ;)

Merhaba arkadaşlar bios'umu sorunsuz bir şekilde güncelledim. Yaptığım adımları anlatacağım. Fakat burada paylaşılanlarda küçük bir hata var ve düzelteceğiz.
Casper Pegatron A15 BIOS Güncelleme Rehberi | Technopat Sosyal

Pegatron A15 303 Sürüm Güncel BIOS + Aflash3 BIOS Güncelleme Aracı (Klasöre çıkartmak için Winrar 5.00 üstü şarttır)
indiriyoruz. Rar'dan çıkarttığınız klasörün içinde "AFlash3.efi, aflash3.exe, H36STCA.201 ve tp.bat" var. Sonra bu konuda paylaşılmış olan ; h36st.rar - Google Drive indirin ve klasörün içindeki "H36STCA.401"dosyası ile diğer konudan indirdiğiniz klasör içindeki "H36STCA.201" dosyası ile değiştirin. Sonra "tp.bat" metin belgesinde açın sürükleyip bıraksanız da olur. "aflash3 H36STCA.201" bir yazı ile karşılaşacaksınız onu silip "aflash3 H36STCA.401" yazın ve kaydedip çıkın.

Bu işlemlerden sonra önceden bootable ettiğiniz usb belleğinize kopyalayın. Ardından bilgisayarı yeniden başlatın. Dos ekranında "tp.bat" yazın "ENTER" diyin. Size bir uyarı verecek y demeniz yeterli bios 3 adımda güncellenecek ve sizden Pc yeniden başlatın diyecek. Pc yeniden açıldığında bios girin ve bu adımları takip edin "BİOS > Save & Exit > Restore Defaults > Enter > Yes > Save Changes and Exit > Enter > Yes deyin. Bilgisayarınız açılsın. Artık "Aygıt Yöneticisinden" "Görüntü Bağdaştırıcıları" da Sadece Ati ekran kartınızın olduğunu göreceksiniz... :)

Eki Görüntüle 88945

Murat beyin paylaşmış olduklarında bir hata var ve bu hata biosu okumasında sıkıntı çıkartıyor. Aradan baya zaman geçince bios okuması başarısız oluyor ve Pc kapanıyor. Bunu da şöyle düzeltip tekrar denedim ve oldu. Linkten indirdiğiniz "H36ST-202.rar" dosyaları çıkartın. "H36TCA.bat" Doyasını metin belgesinde açın ve "aflash3 /auto:H36STCA.202 /allbios"
yazısını silin ve onun yerine "aflash3 /auto:H36STCA.202" yazın yukarıda ki işlemleri aynen yapın tamam işte bu kadar arkadaşlar. Her şeye rağmen emeği geçen herkese teşekkürler...

Eki Görüntüle 88944

"waiting for getting information from current bios..." yazısında uzun süre kalıyor ve tuşa basılı tutarak kapatıyorum. Bilgisayar casper, casper uyumluyu indirdim denedim olmuyor. Yusuf bey bir şeyler anlatmış H36TCA.bat dosyasını metin ile açtım "aflash3 /auto:H36STCA.202" olarak düzelttim sonuç yine aynı. Yusuf bey başlangıçta a15 ile ilgili bir şeyler yazmış onu anlamadım ne alakası olduğunu onu da mı indireceğiz? Günlerdir uğraşıyorum bir sonuç elde edemedim yardımcı olur musunuz?

Merhabalar evet konuyu istemiyerekte olsa biraz uzattım. Bunun için kusura bakmayın lütfen. Lütfen aşağıdaki adımları takip edin korn454545

1. Bu dosyayı indirin; "h36st.rar - Google Drive"

2. Bu dosyayı da indirin; "H36ST-202.rar - Google Drive"

3. H36st.rar klasöründeki "H36STCA.401" dosyasını H36ST-202 klasöründeki "H36STCA.202" dosyası ile değiştirin.

4. "H36TCA" dosyasını metin belgesi ile açın ve "aflash3 /auto:H36STCA.202 /allbios" silip "aflash3 /auto:H36STCA.401" yazın ve kaydedip çıkın.

5. Boot ettiğiniz usb belleğinize değişiklik yapmış olduğunuz H36ST-202 içindeki verileri usb belleğinize atın.

6. Bilgisayarınız yeniden başlatın ve karşınıza gelen dos ekranda "H36TCA.bat" yazın ve Enter tuşuna basın. 1-2 dakika
içinde bios güncellenmiş olacak...

7. Bios güncellendikten sonra Biosa girip şu adımları takip edin lütfen "BİOS > Save & Exit > Restore Defaults > Enter > Yes > Save Changes and Exit > Enter > Yes deyin. Bilgisayarınız açılsın. Artık "Aygıt Yöneticisinden > Görüntü Bağdaştırıcıları" da Sadece Ati/Amd ekran kartınızın olduğunu göreceksiniz... Bu adımı yapın lütfen yoksa halen Aygıt Yöneticisinde Görüntü Bağdaştırıcıların da iki ekran kartınızda gözükecektir... Güncel sürücülerini yüklediğinizde sorunla karşılaşılabilir...

8. Windows 10 işletim sisteminizi güvenle kurabilirsiniz. Unutmadan şunu belirtmek istiyorum 29/7/2015 günü ekran kartımızın yeni sürümü yayımlandı. Lütfen onu indirip kurun. (Yeni sürüm: Catalyst 15.7.1 & Graphics Driver Installer for Windows 10)

Not 1: 4. Maddede dediklerimi tırnak içinde yazmayın lütfen :)

Not 2: Lütfen konuyu uzatmadan halledim olur mu? Konuyu uzatmam ve yazım yanlışı yapmam, noktadan sonra boşluk bırakmamam dan dolayı ceza almıştım... Bu nedenle yorum yapamıyordum... :) (Murat bey umarım kızmazsınız... :) )

Yeni konular

Geri
Yukarı