H500 ve MSI B450 Tomahawk fan bağlantısı

Baha234

Hectopat
H500 ARGB modelini almaya karar verdim. Kasamın yanına da ML240L sıvı soğutma alacağım. Şimdi sıkıntım şöyle benim anakart modeli MSI Tomahawk Max ve 4 fan 1 CPU fanı girişi var. H500'de zaten 3 fan var ML240L de ise 2 fan var. Anakartım ARGB fan desteklemediği için bağlantısını H500 içinden çıkan kontrolcüyle yapacağım ancak fan hızı için kabloları ayrı mıdır? Anakartımın girişi yeterli gelecek mi? Ayriyeten aparat falan almam gerekecek mi? Not: Kasanın içinden çıkan 750W PSU'yu kullanacağım.

Son düzenleme:
Aynı kasa var. Öndeki iki fan için kasa içinden fan çoklayıcı çıkıyor. İkisini tek anakart fan girişine bağlayabiliyorsun. Egzoz fanı ise fan 1 girişine bağlayabilirsin. Fan hızlarını BIOS'tan kontrol edebiliyorsun. Aparat almana gerek yok.

Merhaba aynı sistem bende de var.Msi dragon center programından öndeki fanları doğru yere takmama rağmen gözükmemekte yardımcı olabilir misin? Anakartınızın fotoğrafını çekseniz çok makbule geçebilir bu konularda acemiyim de.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    154,2 KB · Görüntüleme: 41
Ben BIOS da göremiyorum ön fanları acaba ön fanları yanlış mı taktım onda şüpheliyim ama dediğin gibi bende system fan2 ye taktım arka fanları görebiliyorum ama ön fanları göremiyorum acaba başka bir kablo daha takmam mı gerekiyor ? Ben mesela argb fanı anakart desteklemediği için takmadım ondan olma olasılığı var mı?

Kasa içinden kontrolcü çıkıyor zaten anakart desteklemese bile ARGB kontrol edebiliyorsunuz. Kasadan 3 fanı bir girişe bağlamaya yarayan bir kablo çıkacak. Onlardan biri beyaz daha çok pinli olması lazımdı. Ön fanlardan birini ona takın diğerini siyaha takın. Bir de böyle deneyin. Şu an şehir dışındayım kabloların fotoğrafını atarsanız daha iyi yardımcı olurum.

Yeni konular

Geri
Yukarı