H55 anakarta yeni işlemci takıldıktan sonra görüntü vermiyor

sametcuceoglu

Centipat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Gigabyte H55M UD2h rev 1.0 ankarta i5 760 işlemcisini taktığımda görüntü vermiyor. BIOS güncelledim CMOS sıfırladım. İşlemcinin çalıştığına da eminiz ama maalesef görüntü alamıyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

F9 BIOS sürümü gerekli. F9 BIOS yüklü mü?

Bende Xeon işlemci takmıştım sistem görüntü vermemişti. Ama RAM'leri değiştirdim yeni RAM taktım düzeldi. RAM'leri tarattığımda hasarlı olduğunu öğrenmiştim. İsterseniz başka RAM takarak deneyebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcinizin dahili grafik işlemcisi yok. Yani eğer sistemi APU olarak başlatmaya çalışıyorsanız APU desteklemiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcide dahili grafik birimi olmadığı için ekran kartsız görüntü alamazsınız. Ekran kartınız olmasına rağmen görüntü alamıyorsanız.
CPU 12V kablosunu kontrol edin işlemci değişimi sırasında oynamış olabilir, tam oturmamış olabilir.
İşlemci yuvasını yeniden kontrol edin pinlere temas olmuş olabilir, zarar görmüş olabilir.
RAM'leri yer değiştirip deneyin.
BIOS sürümlerini F9-F10-F11 olarak sırasıyla deneyin.
Bir diğer durum ise PSU Watt değeriniz nedir? Yeni işlemci 95W TDP değerine sahip, başlangıçta bu kadar yük çekmez bundan olması düşük ihtimal ama yine de değerlendirmek lazım.
Önceki işlemcinizi yazar mısınız?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı