H55 anakarta yeni işlemci takıldıktan sonra görüntü vermiyor

sametcuceoglu

Centipat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Gigabyte H55M UD2h rev 1.0 ankarta i5 760 işlemcisini taktığımda görüntü vermiyor. BIOS güncelledim CMOS sıfırladım. İşlemcinin çalıştığına da eminiz ama maalesef görüntü alamıyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

BIOS F11 yaptım ben BIOS F9 deneyeceğim PSU 300 Watt ama kasa da yüksek Watt çekecek bir şey yok 450Watt'da denemiştim görüntü alamadım şu an i3 540 takılı olda görüntü alıyorum direk.

İşlemcide dahili grafik birimi olmadığı için ekran kartsız görüntü alamazsınız. Ekran kartınız olmasına rağmen görüntü alamıyorsanız.
CPU 12V kablosunu kontrol edin işlemci değişimi sırasında oynamış olabilir, tam oturmamış olabilir.
İşlemci yuvasını yeniden kontrol edin pinlere temas olmuş olabilir, zarar görmüş olabilir.
RAM'leri yer değiştirip deneyin.
BIOS sürümlerini F9-F10-F11 olarak sırasıyla deneyin.
Bir diğer durum ise PSU Watt değeriniz nedir? Yeni işlemci 95W TDP değerine sahip, başlangıçta bu kadar yük çekmez bundan olması düşük ihtimal ama yine de değerlendirmek lazım.
Önceki işlemcinizi yazar mısınız?

i3 540.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS F11 yaptım ben BIOS F9 deneyeceğim PSU 300 Watt ama kasa da yüksek Watt çekecek bir şey yok 450Watt'da denemiştim görüntü alamadım şu an i3 540 takılı olda görüntü alıyorum direk.

i3 540

Eski işlemcinizin dahili grafik işlemcisi var yani içerisinde ekran kartı var fakat şu anki işlemcinizde yok. Şu an görüntü alabilmek için ekran kartı takmanız gerekmektedir

Eski işlemcinizin dahili grafik işlemcisi var yani içerisinde ekran kartı var fakat şu anki işlemcinizde yok. Şu an görüntü alabilmek için ekran kartı takmanız gerekmektedir.

Taktım alamıyorum başlık da çalışıyor dedim ama ikinci el almıştım adam sadece resim atmıştı büyük ihtimal işlemci bozuk F10 F11 güncelleme yaptım PSU değiştirip denedim ekran kartı ile de denedim başka da kalmıyor çözüm.

Taktım alamıyorum başlık da çalışıyor dedim ama ikinci el almıştım adam sadece resim atmıştı büyük ihtimal işlemci bozuk F10 F11 güncelleme yaptım PSU değiştirip denedim ekran kartı ile de denedim başka da kalmıyor çözüm.
Umarım konuyu çözebilirsiniz. Ben çözemedim işlemcimi satmayı düşünüyorum E5430. Kullanmak nasip olmadı.

Siz ekran kartınıdamı yeni aldınız tam anlayamadım yoksa eski işlemcden önce çalışan ekran kartı oldugu haldemi görüntü gelmiyor
Bir de bilgisayar çalıştığı haldemi görüntü gelmiyor sorunu detaylı anlatır mısınız

Siz ekran kartınıdamı yeni aldınız tam anlayamadım yoksa eski işlemcden önce çalışan ekran kartı oldugu haldemi görüntü gelmiyor.

Hayır bakın şimdi bilgisayarda i3 540 işlemci var yeni i5 760 işlemcisi aldım. Letgo'dan tabii ki ikinci el adam resim atmıştı sağlamlığına dair neyse BIOS güncellemelerini sırayla yaptım. Tabii ekran kartından görüntü almaya çalıştım yine de görüntü gelmedi. Sanırım sorun işlemci (ekran kartı kesin sağlam)

Umarım konuyu çözebilirsiniz. Ben çözemedim işlemcimi satmayı düşünüyorum e5430. kullanmak nasip olmadı.

Aslında benim bilgisayarım değil kardeşimin :) ben G3250 kullanıyorum.

Hayır bakın şimdi bilgisayarda i3 540 işlemci var yeni i5 760 işlemcisi aldım Letgo'dan tabii ki ikinci el adam resim atmıştı sağlamlığına dair neyse BIOS güncellemelerini sırayla yaptım tabii ekran kartından görüntü almaya çalıştım yine de görüntü gelmedi sanırım sorun işlemci (ekran kartı kesin sağlam)

Aslında benim bilgisayarım değil kardeşimin :) ben G3250 kullanıyorum

Anlamadığım görüntü alamıyorsanız BIOS'u nasıl güncellediniz :D Eski işlemciyle güncelleyip yenisinimi taktınız? Sorun BIOS'la ilgili görünmüyor

Anlamadığım görüntü alamıyorsanız BIOS'u nasıl güncellediniz :D eski işlemciyle güncelleyip yenisinimi taktınız? Sorun BIOS'la ilgili görünmüyor.

Aynen başka nasıl görüntü alayım :) Eski ile BIOS güncellemesi yapıyorum yenisini test için takıyorum.

Aynen başka nasıl görüntü alayım :) eski ile BIOS güncellemesi yapıyorum yenisini test için takıyorum

Olabilcek çok fazla neden var
1.CPU'ya statik elektrik yüklemiş olabilirsiniz. CPU'yu toprak veya beton bir zemine, ayaklarının üzerine bırakın ve biraz bekledikten sonra, vicudunuzdaki statik elektiriği de boşaltarak CPU ayaklarına eliniz değmeden monte edin.
2.Belki kablolardan biri çıkmış olabilir iyice kontrol edin
3.Pinleden biri bükülmüş olabilir ona dikkat edin
Bunlarda olmuyorsa bozuk olma ihtimali var

Olabilcek çok fazla neden var.
1.Cpu'ya statik elektrik yüklemiş olabilirsiniz. CPU'yu toprak veya beton bir zemine, ayaklarının üzerine bırakın ve biraz bekledikten sonra, vicudunuzdaki statik elektiriği de boşaltarak CPU ayaklarına eliniz değmeden monte edin.
2.belki kablolardan biri çıkmış olabilir iyice kontrol edin.
3.pinleden biri bükülmüş olabilir ona dikkat edin.
Bunlarda olmuyorsa bozuk olma ihtimali var.

Peki bunlar i3'de olmuyor mu? i3 takınca tak diye çalışıyor.

Geri
Yukarı