H61M-DS2 Bilgisayarı Yenilemek için Tavsiyeler

Peki hocam sizce, 4GB ile 2GB arasında keşke dedirtecek bir fark var mıdır?
Çünkü fiyat olarak öyle aman aman olmasa da güzel bir fark var. :)

Bazı oyunlar optimizasyonları gereği ya da yüksek doku paketlerinden dolayı Vram e fazla yüklenir, örneğin; AC Unity, GTA V, Shadow of Mordor gibi.
Bu tarz oyunları oynayacaksanız tabi ki 4 GB olanı tercih etmeniz faydalı olur.

İleride veya şuan çift monitör veya 1080P üstü bir çözünürlük kullanacaksanız kesinlikle 4 GB olan modeli alın. Bir de 6-7 Fps oyunlarda daha fazla veriyormuş ama tam emin değilim.
AMD, Mantle Üzerinde Çalışmayı Durdurdu - Technopat
Bu yüzden size Nvidia kartlar tavsiye ettim.
Kesinlikle hocam, GTX 960 4GB MSI'de karar kıldım. Yarın SSD ile beraber takacağım. Bir de güzel bir formattan sonra bilgisayar birazcık canavar gibi olur sanıyorum ki.

Bazı oyunlar optimizasyonları gereği ya da yüksek doku paketlerinden dolayı Vram e fazla yüklenir, örneğin; AC Unity, GTA V, Shadow of Mordor gibi.
Bu tarz oyunları oynayacaksanız tabi ki 4 GB olanı tercih etmeniz faydalı olur.
Çok teşekkürler hocam yardımınız için. GTX 960 4GB MSI'de karar kıldım. :)

Güç kaynağın 528W (12x(22+22)) veriyor. 420W değil :D R7 280'e de yeterli ama işini garantiye almak için 420W'ı taban almak daha iyidir. GTX 960 alabilirsin.
GTX 960 4GB MSI'de karar kıldım hocam. Demek ki PSU'nun üzerinde yazılanlara inanmamak lazım. 580W yazıyor aslında. :)

R9 270 alabilirsiniz.
Hocam, GTX 960'a göre avantajları nelerdir?

Kesinlikle hocam, GTX 960 4GB MSI'de karar kıldım. Yarın SSD ile beraber takacağım. Bir de güzel bir formattan sonra bilgisayar birazcık canavar gibi olur sanıyorum ki.
Butceniz 500 TL degil mi ?

Çok teşekkürler hocam yardımınız için. GTX 960 4GB MSI'de karar kıldım. :)

GTX 960 4GB MSI'de karar kıldım hocam. Demek ki PSU'nun üzerinde yazılanlara inanmamak lazım. 580W yazıyor aslında. :)

Hocam, GTX 960'a göre avantajları nelerdir?

Hocam, Pazartesi kartı almayı düşünüyorum. İnce eleyip sık dokuyorum çünkü bir hayli para veriyoruz malumunuz.
GTX 960 2GB ile 4GB arasında kaldım. 4GB'yi de alabilirim lakin eğer aman aman bir fark söz konusu değilse paramın cebinde kalıp 2GB almayı yeğlerim.
Oynayacağım oyunlar da GTA 5, H1Z1 ve bir kaç daha düşük grafikteki oyunlar olacaktır.
Siz ne düşünüyorsunuz?

@Recep Baltaş , @shooters001 , @Bilgehan Demirkaya , @Tuna Yücer

Ramini 16gb'ye çıkartabilirsin. Artık 8GB yeterli değil.

SSD alabilirsin. SSD performans arttırır.

GPU'nu yenile. Şu an alabileceğin en uygun GPU gtx 1060.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı