Haberim olmadan Genel Sağlık Sigorta prim borcu çıktı

Öğrenci olsun olmasın erkeklerde yaş sınırı 25. Kadınlarda yok.

1648295501071.png

Üniversite okuyorsa 25, lise mezunu ise 20.

Ben sigorta kurumuna gittigimde bana öğrenci oldugun dönemleri tek silebilirim dediler baska bir şey demediler yani eğer dediginiz gibi bir durum varsa pazartesi tekrar gideceğim
* 18 yaş üstünde olan gençlerden anne veya babası genel sağlık sigortalısı olanlar lise öğrenimi için 20 yaş, üniversite öğrenimi için 25 yaşına kadar genel sağlık sigortasından faydalanmaya devam ederler.
* Öğrenciliği biten gençlerden 25 yaş altında olanlar; 25 yaşını geçmemek üzere 2 yıl daha ücretsiz genel sağlık sigortası kapsamından faydalanabilmektedirler.

Aynı bilgileri SSK'nın sitesinde de bulabilirsin.

Eki Görüntüle 1342544

Üniversite okuyorsa 25, lise mezunu ise 20.
Üniversiteden yana konuştuğumuz için bahsettiğim üniversite orada. Kaydı olsun gitmesin - yani öğrenci olmasın - yine de 25 yaşa kadar yararlanmaya devam ediyor.
Sildirmeye gittigim zaman kadınlar için yapiliyor demišlerdi sizin dediginizi , erkeklerde 21 mi neydi o zaman bitiyormuş anne babadan
Erkeklerde 25. Yukarıda paylaştım bak.

Üniversiteden yana konuştuğumuz için bahsettiğim üniversite orada. Kaydı olsun gitmesin - yani öğrenci olmasın - yine de 25 yaşa kadar yararlanmaya devam ediyor.
Hocam bana neden böyle bir şey demediler , fazla para koparmaya mı çalışıyorlar anlamadimki.Liseden mezun olduktan sonra 2 sene mezuna kaldigim icin öğrenci gözükmediğin için o döneminkini silemeyiz dediler.O zaman sizin dediginize göre bu kalan borcumunda silinmesi lazim

Hocam bana neden böyle bir şey demediler , fazla para koparmaya mı çalışıyorlar anlamadimki.Liseden mezun olduktan sonra 2 sene mezuna kaldigim icin öğrenci gözükmediğin için o döneminkini silemeyiz dediler.O zaman sizin dediginize göre bu kalan borcumunda silinmesi lazim
Aynen öyle :) Hatta GSS'e bile tabi olmaman lazım.

Geri
Yukarı