Haciz tebligatı geldikten sonra ne kadar sürede eve haciz için gelinir?

Haciz edemezler aynı kategori değil. Şahit olduğum için biliyorum. Haciz için gerekli memurlar geldiğinde kibar bir şekilde bakıyorlar ve yatak odasına bile girmiyorlar. Çünkü yatak odası yasak diye biliyorum haciz işleminde. Öyle elbise dolabı vs. götüremezler. Durumunuz el veriyorsa 1/4 maaş hacizi en mantıklısı çünkü zamanla borcunuz biter.

Ama tavsiyem haciz işleminden önce şansınızı deneyip banka avukatı ile 1/4 maaş hacizi veya başka yapılandırma üzerinde size uygun taksitlerle ödemeniz. Zaten dediğim gibi hacizde de eli boş dönünce banka sizin ile anlaşmak zorunda taksit konusunda.
tamamdır çok teşekkür ederim, çok yardımcı oldunuz. dediğiniz gibiyse artık eve gelince çok az şey alabilirler demek çünkü alınabilen ürünlerin çoğundan zaten 1 adet var televizyon dışında. benim okuduğum bir yerde önce maaşa haciz konur maaştan kesinti yapamazlarsa eve gelirler yazıyor ama sanırım öyle değil yani önce eve gelip alıp alamayacaklarına bakıyorlar borca kaeşılık yeterli eşya yoksa sonra mı maşaa haciz konuluyor doğru mu anlamışım?

Haklısın orayı karıştırmıştım. İlk maaş hacizi sonra ev hacizi oluyor. Bir X bankasında çalışan arkadaşımla konuştum. Bazı bankalar maaş hacizi yaptıktan sonra ev üzerinden alabileceği bir şey varsa onu da alıp borcu tahsil etmeye çalışıyormuş. Burada önemli olan meblağ ve kredi kartı mı, ihtiyaç kredisi mi veya avans hesap vs. zaten 3 ürünü de kullanıyorsanız biri patladığı zaman aynı bankadaki 3 ürününüz de direk icraya gidiyor. Borç kredi ise ve miktarı yüksek miktarsa eve alınacak değerli bir şey olduğunu düşünüp ev hacizi de istiyorlar. Evde alınacak bir şey varsa alırlar ve maaş hacizi yapıldıysa her ay 1/4 kesiliyorsa daha sizi rahatsız edeceklerini düşünmüyorum. Büyük ihtimalle kredi olduğunu düşünüyorum patlayan ürünün çünkü kredilerde bankalar aşırı sıkı ve batık kredi istemiyorlar.

Burada önemli olan maaş hacizinin devam etmesi veya ödeme taksit vs. konusunda anlaşılıp düzenli ödenmesi. Yoksa sürekli rahatsız ederler.

Haklısın orayı karıştırmıştım. İlk maaş hacizi sonra ev hacizi oluyor. Bir X bankasında çalışan arkadaşımla konuştum. Bazı bankalar maaş hacizi yaptıktan sonra ev üzerinden alabileceği bir şey varsa onu da alıp borcu tahsil etmeye çalışıyormuş. Burada önemli olan meblağ ve kredi kartı mı, ihtiyaç kredisi mi veya avans hesap vs. zaten 3 ürünü de kullanıyorsanız biri patladığı zaman aynı bankadaki 3 ürününüz de direk icraya gidiyor. Borç kredi ise ve miktarı yüksek miktarsa eve alınacak değerli bir şey olduğunu düşünüp ev hacizi de istiyorlar. Evde alınacak bir şey varsa alırlar ve maaş hacizi yapıldıysa her ay 1/4 kesiliyorsa daha sizi rahatsız edeceklerini düşünmüyorum. Büyük ihtimalle kredi olduğunu düşünüyorum patlayan ürünün çünkü kredilerde bankalar aşırı sıkı ve batık kredi istemiyorlar.

Burada önemli olan maaş hacizinin devam etmesi veya ödeme taksit vs. konusunda anlaşılıp düzenli ödenmesi. Yoksa sürekli rahatsız ederler.
valla hiç bilemiyorum babam her şeyi saklar bizimle paylaşmaz biz bu haciz olayını bile şansa eve kağıt geldiğini ilk biz gördüğümüz için öğrendik yoksa her şeyden habersiz evde memurlarıda karşılayabilirdik. muhtemelen kredidir bu borç çünkü kredi kartı kullanmıyor bankanın çıkardığı kartta bende duruyor ama bende kullanmıyorum sıkışırsan kullanırsın falan deyip vermiştide muhtemelen borçtan dolayı buda çalışmıyordur ama kredidir yani bu borç. inşallah babam bir yolunu bulur ödemekle alakalı haciz kararı verildi yazıyordu gelen kağıtta bu saatten sonra ödeme yapılsa bile çok fazla faiz alırlar gibi geliyor emin değilim, çok sağolun. önceki yanıtlarda dediğiniz gibiyse eve gelselerde bu memurlar elleri boş dönecekler 2 televizyondan başka alabilecekleri şey yok öyleyse diğer her şey ufsk tefek tabak çanaktır onun dışında her şeyden 1 tane var zaten.

Her an baskın yapabilirler. Değerli eşyalarınızı evden çıkarın ve saklayın.
hocam zaten her şeyden 1 tane var televizyon dışında anlaıdğım kadarıyla alabilecekleri çok az şey var evdem çok bir zarara sokmayacak gibi gelirlersede peki bu borcu babam pazartesi yani yarın ödeyebilir mi 5 gün önce geldi haciz karar kağıdı çok faiz koyarlar mı acaba

hocam zaten her şeyden 1 tane var televizyon dışında anlaıdğım kadarıyla alabilecekleri çok az şey var evdem çok bir zarara sokmayacak gibi gelirlersede peki bu borcu babam pazartesi yani yarın ödeyebilir mi 5 gün önce geldi haciz karar kağıdı çok faiz koyarlar mı acaba
Geldiklerinde borcumuzu ödeyeceğiz evden birşey almayın deseniz bile kabul ederler fakat aynı gün beraber gidip borcu kapatmanız gerekir. Diyelim hiç gelmiyorlar borcu da ödemiyorsunuz bu durumda faiz işleyecektir.

Geldiklerinde borcumuzu ödeyeceğiz evden birşey almayın deseniz bile kabul ederler fakat aynı gün beraber gidip borcu kapatmanız gerekir. Diyelim hiç gelmiyorlar borcu da ödemiyorsunuz bu durumda faiz işleyecektir.
yani babamın dediğine göre bugün ödeyebilecek fakat pek güvenmiyorum kesin konuşmuyor zaten ama ödemesede evden çok bir şey alamıyorlar anladığım kadarıyla sağolun.

hocam ben hastanedeyken yine bir kağıt gelmiş bu sefer tebligat falan değil dış kapıya yapıştırmışlar ptt tebligat haber kağıdı yazıyor üzerinde babamın adı mercii kısmında bakırköy banka alacakları yazıyor bu neye işarettir yine borç ödenmesi için mi gönderilmiş yoksa haciz gelceği için mi bir bilginiz var mıdır?

hocam ben hastanedeyken yine bir kağıt gelmiş bu sefer tebligat falan değil dış kapıya yapıştırmışlar ptt tebligat haber kağıdı yazıyor üzerinde babamın adı mercii kısmında bakırköy banka alacakları yazıyor bu neye işarettir yine borç ödenmesi için mi gönderilmiş yoksa haciz gelceği için mi bir bilginiz var mıdır?

Son düzenleme:
Ya tebligat gelmiştir yada haciz için gelmişlerdir. Borcu ödeyecekse 1 saat bile kayıp etmesin. Yukarıda yazan arkadaşın belirttiği gibi değerli bir eşyanız varsa saklayın. 2. TV varsa da depoya indir memurlar geldikten sonra geri eve getirirsin.

1 kere geldikten sonra pek fazla gelmiyorlar ödemeseniz bile. Ama bu süreçte telefon, tebligat vs. devam ediyor. Faiz seviyeleri bu kadar artmışken taksitlendirme imkanı veya direk ödeme imkanı varsa kurtulmak gerekir.

Haciz masrafları ve tebligat masrafları, gecikme faizi vs. avukat ücreti de olabilir dosya aktarıldıysa veya aktarılmadıysa bile oluyordu sanırsam. Peşin ödeyecekseniz indirim isteyin kesinlikle masraflardan tek seferde ödeyeceğiniz için.

Bir de haciz memurları kapıya gelince taahhütname tarzı bir şey gösteriyorlardı sanırsam. Ödeyemeyeceğiniz taksitlere imza atıp taahhüt vermeyin. 30 veya 60 gün hapis cezası olur.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı