Hackintosh Geekbench sonuçları nasıl?

GremoryRias

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASUS B550M-A ( WI-FI ) AMD RYZEN 5 4650G KINGSTON HYPERX 8 GB 3200MHZ
Meslek
Öğrenci
RAM
24.00 GB
Ekran kartı
Sapphire Radeon RX6600
Anakart
Asus B550M-A WIFI
İşlemci
AMD Ryzen 5 PRO 4650G
Son düzenleyen: Moderatör:
CPU skoru bana biraz düşük geldi. Xeon'lu bir late 2013 Mac Pro'ya bakmıştım önceden, 40k multi Core vardı diye hatırlıyorum.
Peki hocam artırmak için bir yol var mı?

SMBIOS'u iMacPro1, 1 olarak ayarlarsaniz performans artisi olacaktir.

Aslında zaten 7.1 ve 1.1 kullandım her SMBIOS ayarında. Açıkçası, memnun olmadım. Bana düşük geldi. Yeni format attım ve temiz kurulum yaptım. Şimdi tekrar test yapacağım. Sonuçları sizlerle paylaşacağım. Ayrıca sizin yorumlarınızı da merak ediyorum bu konuda. Araştırmalarımda sizin 1.1'in performansının düşük olduğu yorumunu görmüşdüm birazdan gerekli testleri yükleyeceğim

SMBIOS'u iMacpro1, 1 olarak ayarlarsaniz performans artisi olacaktir.

Hocam uzun zamandır macOS kullandim ve bugün saat 1 gibi format attim cunku MacOS'ta oyun oynayamiyordum.

Hocam uzun zamandır macOS kullandim ve bugün saat 1 gibi format attim cunku MacOS'ta oyun oynayamiyordum.

İnanın oyunu bırakıp bende adam gibi performans almak için grafik tasarımda macOS kurdum yeniyim şunu belirteyim bende format ve düzenlemeler sonucu 7.1'den daha çok Mac 1.1 de aldım performansı ekran kartlarımız aynı işlemcimiz yakın sizlere ekran kartı sonuçlarımı ve kendi işlemci vb skorlarımı bırakıyorum
Metal Score 103814
OpenCL Score 58843
CPU-1670 Single-Core Score - 5992 Multi-Core Score

Hocalarım, yeni bir macOS kurulumu yaptım, sistemde Ventura yüklü ve gayet memnunum.
Sizce sonuçlar nasıl normalin altında mı?

CPU: MacPro7,1 - Geekbench
GPU (OpenCL): MacPro7,1 - Geekbench
GPU (metal): MacPro7,1 - Geekbench
Kendi ekran kartı skorlarımla karşılaştırınca çok düşük oldugunu görüyorum skorunuzun

Son düzenleme:
İnanın oyunu bırakıp bende adam gibi performans almak için grafik tasarımda macOS kurdum yeniyim şunu belirteyim bende format ve düzenlemeler sonucu 7.1'den daha çok Mac 1.1 de aldım performansı ekran kartlarımız aynı işlemcimiz yakın sizlere ekran kartı sonuçlarımı ve kendi işlemci vb skorlarımı bırakıyorum
Metal Score 103814
OpenCL Score 58843
CPU-1670 Single-Core Score - 5992 Multi-Core Score

Kendi ekran kartı skorlarımla karşılaştırınca çok düşük oldugunu görüyorum skorunuzun
Anladim hocam bilgi icin tesekkurler 7.1 i bana @566156 hocam önermisti.

Ama sizin ekran kartı skorunuz eminim bununla ilgili degil çok az bilgim var ama dosyalarınızı inceleyin derim bir de AMD Power Gadget kullanıyormuşum
Ben ekran kartım icin kext kullanmadim. Fakat islemcim icin kextler yuklu.

Geri
Yukarı