Hackintosh nasıl yapılır?

Archley

Hectopat
Makaleler
2
Merhaba. Bir araştırma sonucunda OpenCore Hackintosh yapma kararını aldım Big Sur denedim ve SATA SSD görmedi ardından ardından salt okunur hatası aldım kodlarda gördüğümde gerekli BIOS ayarlarını yapmıştım ama olmadı yardım edebilecek bilgili bir kişi var mı?

Merhaba. Bir araştırma sonucunda OpenCore Hackintosh yapma kararını aldım Big Sur denedim ve SATA SSD görmedi ardından ardından salt okunur hatası aldım kodlarda gördüğümde gerekli BIOS ayarlarını yapmıştım ama olmadı yardım edebilecek bilgili bir kişi var mı?
Aldığınız modelin macOS formatlara biçimini desteklediğine eminsiniz değil mi ? Eğer desteklemiyorsa büyük ihtimalle gayet normaldir. Bazenleri macOS formatını destekleyen bir disk gerekiyor. macOS formatı dediğim “APFS ve Apple HFS” gibi formatlardan bahsediyorum.

Aldığınız modelin macOS formatlara biçimini desteklediğine eminsiniz değil mi ? Eğer desteklemiyorsa büyük ihtimalle gayet normaldir. Bazenleri macOS formatını destekleyen bir disk gerekiyor. macOS formatı dediğim “APFS ve Apple HFS” gibi formatlardan bahsediyorum.
1631110248460.png
Disk modelim bu bir harici diske kurma şanşım var mı?

Tüm sisteminizi ve hangi imaji, nasıl denediginizi belirtin.
Baska bir sitenin Big Sur imajı RAW olarak yazdırdım disk bölümü yükleniyorda kalıyor ve disk is locked tarzı bir hata veriyor başlarken akan kodlarda. UHD performansı 930MX'den daha iyi olduğu için kapadım kartı Nvidia çok önemli değil.
Edit:WLAN tanımlanmıyor internetten baktım ama sorun değil benim için.
1631122555342.png
1631122561344.png
1631122575907.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Destekliyor sanırım ama internette çok fazla bir bilgi olmadığı için emin olamadım. Ama @tristessehivernale dediği şeyleri belirtirseniz yardımcı olacaktır büyük ihtimalle.
Clover kullandığım zamanlar aynı SSD kullanıyordum. Clover zamanında destekleniyordu. OpenCore'da sorun yapmaz diye düşünüyorum.

Clover kullandığım zamanlar aynı SSD kullanıyordum. Clover zamanında destekleniyordu. OpenCore'da sorun yapmaz diye düşünüyorum.
OpenCore arayüzü daha güzel geliyor bana config ayarı daha kolay geliyor OpenCore daha pratik gibi. OpenCore BigSur imaj önerin var mı veya önerdiğin bir OS X sürümü?

Geri
Yukarı