Hackintosh kurulumu sonrası performansı arttıran yöntemler neler ?

gulcincanoluk

Hectopat
Hackintosh u bilgisayarıma kurdum, intel hd graphic 4600 ü görüyor. Bu benim için yeterli. Ancak hem ekran kartından hem de diğer donanımlardan tam verim alabilmem için driver ları vs. nasıl yükleyebilirim ? Atheros ethernet portunu görmüyor mesela. Wireless kartım zaten uyumlu değil. Usb 3.0 falan da görmüyor sanırım. Biraz da yavaş gibi geldi. Çok incelemedim ama kısaca bir apple cihazda kullanıyormuşum gibi stabilize etmem için neler yapılmalıdır anlatırsanız sevinirim. O kadar olmasa da yapılabilecek en üst performans ve ayarda kullanmak istiyorum.

Bilgisayarım: Msi Gs60 Ghost Pro. Chipset HM87, işlemci i7 4710HQ, 16gb ram, Nvidia 870m/Intel hd 4600 ekran kartı, 128gb msata ssd...

Sürücülerini hackintosh forumlarında veya benzer yerlerde sürümlerine göre araman lazım. Yani Macbook gibi kullanamazsın ama yakın bir performans yakalarsın hackintosh ile hatalar ve sürücü problemleri alman doğaldır. Çünkü senin sistem için APPLE sürücü üretmiyor. Orijinal Mac sistemlerde hangi bileşenler kullanılmış ise onların sürücüleri var harici sürücüleri geliştiriciler çıkartıyor ve sağlıklı kullanamaya biliyorsun. Yani performans beklemen lazım çalışması ve programların açılması bana göre yeterlidir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı