Hackintosh nasıl silinir?

Mertshn06

Hectopat
Hackintosh kurmayı düşünüyorum (Dual boot yaparak) ama kurduktan sonra pişman olursam ne yaparım diye düşünüyorum o yüzden Hackintosh'u nasıl silebilirim anlatabilir misiniz?

Hocam kendi deneyimlerimden yola çıkarak konuşmak istiyorum. Bir şeyde pişmanlık duyacağımı hissettiğim zaman o işi yapmam. İşletim sistemi hariç konuşuyorum. Zamanında kendime güvenmeyerek verdiğim kararların çok ceremelerini çektim :)

İlk olarak macOS'u açmak için gerekli olan OpenCore Bootloader'ı sileceksiniz sonrasında o macOS için ayırdığınız disk bölümünü sileceksiniz ve bitti. Eğer macOS'u sadece USB ile boot edecekseniz USB'nin içindekileri temizleyip yine o macOS için ayırdığınız bölümü silersiniz. Ben böyle 2 kez silmiştim. Not olarak eğer Windows Bootloader dosyalarını silip yerine OpenCore dosyalaranı koyduysanız silmek sorun çıkartabilir, tabii sadece USB'den boot edip hiç Windows Bootloader kısmına ellemezseniz sıkıntı olmaz.

Hackintosh kurmayı düşünüyorum (Dual boot yaparak) ama kurduktan sonra pişman olursam ne yaparım diye düşünüyorum o yüzden Hackintosh'u nasıl silebilirim anlatabilir misiniz?
Yapmanız gerekecek ekstra bir şey yok aslında. İlk olarak eğer USB'siz boot yapıyorsanız macOS'ten ilk başta EFI dosyanızı silin. Bundan sonra "DualBoot" yaptığınız için 3. parti programlar veya direk Windows'un programları ile macOS'in partisyonunu silin. Bundan sonra zaten ekstra yapmanız gereken bir şey olmayacak. En son eğer iCloud hesabınıza girdiyseniz başka bir cihaz ile de sildiğiniz Mac'i hesabınızdan çıkartın. Bundan sonra ekstra bir şey kalacağını düşünmüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı