Hackintosh Xcode ile App Store'a uygulama gönderebilir miyiz?

vexisca

Hectopat
Merhabalar :). Ben akıllı telefonlara uygulama geliştirmek istiyorum. iOS'ta Android'e göre crack olayları daha az olduğu için daha çok para kazanılıyor haliyle(diye biliyorum). Bu yüzden iOS platformunu seçmeyi düşünüyorum fakat önümde bayağı bir engel var. Daha doğrusu tek bir engel var o da Mac. Mac'i alamayacak durumdayım ve Hackintosh kurup, xCode'da uygulama geliştirsem dahi bunu App Store'a yükleyebiliyor muyuz? Yani geliştirici hesabı falan bunlar tamam da bir Mac lisansı vb. bir şey olması gerekiyor mu? Biraz araştırdım fakat her kafadan başka bir şey çıkıyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler şimdiden, iyi forumlar. :)

Fakat belirttiğim gibi Mac lisansı olmadan yapmak istiyorum. Gerçekten mümkün mü böyle bir şey? Pek olası bakmıyorum ben ama. :) Edit: Lisans almaya karar verdim biraz araştırdıktan sonra. Sorumu güncelliyeyim o halde; Apple developer hesabı ve orijinal bir mac lisansı alarak, hackintosh sistem üzerinden xCode'da uygulama geliştirip AppStore'a koyabiliyor muyuz? :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Az önce de cevap verdim zaten lisans da almaya karar vermişsiniz dahası ne ? İster gidip Embarcadero IDE satın alıp Windows da falan geliştirin size kimse Windows lisansınız varmı da geliştiriyorsunuz falan demez..

Aslında benim de aklıma takılan buna benzer bir şey. Bir PC'ye Mac kurmak (işletim sistemi AppStore'dan satın alınsa bile) bildiğim kadarıyla yasal değil. Yasal olmayan bir ortamda yazılım geliştirmek ne kadar yasal olur, açıkçası bilmiyorum. :rolleyes:

Aslında benim de aklıma takılan buna benzer bir şey. Bir PC'ye Mac kurmak (işletim sistemi AppStore'dan satın alınsa bile) bildiğim kadarıyla yasal değil. Yasal olmayan bir ortamda yazılım geliştirmek ne kadar yasal olur, açıkçası bilmiyorum. :rolleyes:

Üzerinize alınmayında Visual Studio veya Windows 8 i kurumsal yerler dışında kaç kişi lisanslı alıp uygulama geliştiriyor ? (ev kullanıcılarından bahsediyorum)

Başkalarını bilmem ama, ben orijinal Windows 8 ve Visual Studio 2012 Express (Ticari olmayan ücretsiz sürümü) kullanıyorum. :)
Sırf yasal olma durumu sıkıntı olmasın diye sanal bilgisayara kurdum Mac OS'yi. :(
Çok mu kafaya takıyorum acaba nedir? :D

İşte bende bundan bahsediyorum. Eğer yasal değilse ve biz uygulamamızdan para kazanırsak sonrasında başımız ağrır mı? Hukuki bir yaptırımı var mıdır acaba? Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yorum atarsa sevinirim. :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı