Hackintosh'ta HD4000 ile Vga Monitörden görüntü alabilir miyim?

flapjack

Hectopat
Arkadaşlar, Lenovo z580 laptobumda hakcintosh kullanıyorum. Laptobumda VGA ve HDMI çıkışları var. Monitörüm ise aoc e2343fs ve sadece vga çıkışı var. Şimdi ben Laptobumu bu monitörde kulanmak istiyorum

1- Direkt vga ile sonuç alamadım acaba ekstra ayar falan yapılsa kextlerde falan vga çıkışından görüntü alabilir miyim?
2- HDMI to vga gibi bir adaptörle(var mı?) vga monitörümden görüntü alabilir miyim?
3- Nasıl kullanabilirim bu hackintosh sistemimle bu monitörü?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..

Büyük teknomarketlerde bulabilirseniz HDMI-VGA dönüştürücüsü var eğer bulabilirseniz alın New HDMI Male to VGA with Audio HD Video Cable Converter Adapter 1080p for PC | eBay Bununla görüntü alabilirsiniz..
Bazıları bu dönüştürücünün işe yaramayacağından falan bahsediyor. Cheap HDMI to VGA Video Converter linkteki gibi bir aktif dönüştürücü almam gerektiğini söyleyenler var. Bir de HDMI dijital VGA analog olduğu için dönüştürücünün görüntü vermeyeceğini söyleyenler var. Siz bu olayı hiç denediniz mi kendiniz? Garanti verebilir misiniz?

Hayatta hiçbirşeyin garantisi yoktur ki Hackintosh'ta garanti olsun :) Denemeden bilemezsin... Şöyle yapabilirsin bu ürünü aldıktan sonra 1 hafta içinde mazeretsiz geri verme ve para iadesi hakkın var "Tüketici koruma haklarına göre " 15 liralık bir kablo için bu kadar garantici olmak şaşırtıcı... Diğer 30 dolarlık olana gelince, bulabilirsen hemen al...

Hayatta hiçbirşeyin garantisi yoktur ki Hackintosh'ta garanti olsun :) Denemeden bilemezsin... Şöyle yapabilirsin bu ürünü aldıktan sonra 1 hafta içinde mazeretsiz geri verme ve para iadesi hakkın var "Tüketici koruma haklarına göre " 15 liralık bir kablo için bu kadar garantici olmak şaşırtıcı... Diğer 30 dolarlık olana gelince, bulabilirsen hemen al...

Tabii hiç bir şeyin garantisi yok ama. Mesela dvi to vga çalışıyor böyle bir şey mümkün yani. Youtube'a falan da baktım hdmi to vga ile ilgili somut bir şey yok. Eğer aktif dönüştürücü almadan bu iş hallolur ben gördüm yapanı diyorsanız 1080p HDMI Male to VGA Female Video Converter Adapter Cable for PC DVD PS3 B0169 | eBay Linkindeki ürünü sipariş vereceğim...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sonuçta HDMI dan görüntü çıkıyormu onu bilmen lazım..Eğer çıkıyorsa sorun yok.. Bir tane HDMİ LCD ekran bul dene.. Yada laptobunu al teknomarketin birine git... HDMİ çift uclu normal kablo ile dene... HDMİ monitörden görüntü alırsan dönüştürücüden de alırsın...

Son düzenleyen: Moderatör:
Ebay'daki satıcı da kullanabileceğimi söyledi ve ben de siparişi verdim. Yardımlarınız için teşekkürler...

Adaptör bugün elime ulaştı. Ekrana görüntü gidiyor ama görüntü çamur gibi sıkıntı ne olabilir acaba?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı