Sürprizbozan Hadi biraz Witcher konuşalım

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Keşke Geralt ile biraz daha devam edebilsek Witcher 4'te :/

Açıkçası bana Geralt ile maceramız yetti hocam. Haa tabii daha oynamak istemez misin deseler. Tabi ki evet oynamak isterim. Ama 150 saatlik doyurucu bir senaryo yaşıyoruz Geralt ile. Sırada Ciri inşallah.

Açıkçası bana Geralt ile maceramız yetti hocam. Haa tabii daha oynamak istemez misin deseler. Tabi ki evet oynamak isterim. Ama 150 saatlik doyurucu bir senaryo yaşıyoruz Geralt ile. Sırada Ciri inşallah.
Sadece Witcher 3'ü oynayanlara yetmez ama.

@Stebph ve @Gwynbleidd 00 şaka maka konu 51 sayfa 501 mesaj oldu :) çok sağlam muhabbet döndü, şu ana kadar konuya yazıp katkıda bulunan herkese teşekkür ederim.

Yalnız ben şunu anlamadım, efsungerin öldüğü sahnede yaratık onu kafasından vurmuşa benziyordu. Zaten morgda yatarken gözleri de yoktu. Yaratık efsungeri kafasından mı öldürdü?
Arkasından saldırmış gibi duruyor daha çok, sonrasında belki vücudunu parçalamış olabilir. Saçma olan kısım ise ne kadar hazırlıksız olsa da hiç savaşmadan gitmiş rahmetli. Karşısında olan bir efsunger, en azından küçük bir dövüş görmek isterdim ben. Netflix kolaya kaçmış galiba.

Şahsen Geralt ile 1-2 ek paket veya 1 tane daha oyun görmek isterdim. Çok seviyorum Geralt abimizi :)

Arkasından saldırmış gibi duruyor daha çok, sonrasında belki vücudunu parçalamış olabilir. Saçma olan kısım ise ne kadar hazırlıksız olsa da hiç savaşmadan gitmiş rahmetli. Karşısında olan bir efsunger, en azından küçük bir dövüş görmek isterdim ben. Netflix kolaya kaçmış galiba.
Son anda arkasını döndü ama yaratık onu öldürdü, yalnız harbiden de çok kolay öldü. Bu yüzden de ben onu "kötü efsunger" olarak düşünüyorum istemsizce.

Sadece Witcher 3'ü oynayanlara yetmez ama.

@Stebph ve @Gwynbleidd 00 şaka maka konu 51 sayfa 501 mesaj oldu :) çok sağlam muhabbet döndü, şu ana kadar konuya yazıp katkıda bulunan herkese teşekkür ederim.

Ben daha erken gelseydim 55-60 sayfa olmuş olurdu hocam. Biraz geveze biriyim de. Yine de dediğiniz gibi çok güzel bir muhabbet döndü. Witcher konuşmaya bayılıyorum. Hem oyun, evren hakkındaki düşüncelerimi belirtiyorum hem de yeni yeni şeyler öğreniyorum. Asıl siz sağ olun hocam konu için. Nice 100'lere diyeceğim ama o biraz fazla olacak.

Ben daha erken gelseydim 55-60 sayfa olmuş olurdu hocam. Biraz geveze biriyim de. Yine de dediğiniz gibi çok güzel bir muhabbet döndü. Witcher konuşmaya bayılıyor. Hem oyun, evren hakkındaki düşüncelerimi belirtiyorum hem de yeni yeni şeyler öğreniyorum. Asıl siz sağ olun hocam konu için. Nice 100'lere diyeceğim ama o biraz fazla olacak.
Muhabbet böyle giderse ve sürekli yeni konular hakkında konuşursak daha fazla bile olabilir, benim amacım 1 yıl sonrasında bile bu konunun var olması. İnsanların kitap, oyun, çizgi roman, dizi ve lore hakkındaki sorularını bu konuya sorması, o yüzden bu konunun bildirimlerini açmadıysanız açın lütfen @Stebph ve @Gwynbleidd 00.

Son anda arkasını döndü ama yaratık onu öldürdü, yalnız harbiden de çok kolay öldü. Bu yüzden de ben onu "kötü efsunger" olarak düşünüyorum istemsizce.
Havalı ve ağır abi görünüşü de vardı aslında. En kötü minik bir dövüş olsaydı diyorum. Sonuçta ne kadar kötü olursa olsun mutasyona uğramış bir canavar katili bu adam, üstelik bana göre okulların en iyisi olan Kurt Okulunda eğitimini tamamlamış.

@Lyrinx Açık hocam, merak etmeyin :) Ben bildirimleri şu ana kadar hiçbir konuda kapatmamıştım sanırsam, hep açık duruyorlar.

Muhabbet böyle giderse ve sürekli yeni konular hakkında konuşursak daha fazla bile olabilir, benim amacım 1 yıl sonrasında bile bu konunun var olması. İnsanların kitap, oyun, çizgi roman, dizi ve lore hakkındaki sorularını bu konuya sorması, o yüzden bu konunun bildirimlerini açmadıysanız açın lütfen @Stebph ve @Gwynbleidd 00.

Açık zaten hocam merak etmeyin. Bir de dediğiniz gibi Witcher hakkındaki sorusu olan yeni konu açmak yerine buraya sorabilmesi durumu var artık. Açıkçası benim de aklımda Witcher ile bazı sorular var zaman zaman aklıma geliyor bazen unutuyorum. Benim de bir sorum olduğunda buradan sormayı isterim açıkçası. Witcher hakkında aklında soru işareti olan biri var ise kesinlikle bu konuda aradığı sorulara yanıt bulacaktır. Bayağı bilgili insanlar mevcut.

@Stebph kitaplarda anladığım kadarıyla efsungerlere daha sık rastlanıyor ve sayıları daha fazla, örnek olarak Seasons of Storms'daki Kedi Okulu efsungeri. Ve sen bir ara kitaplarda var olan ancak oyunlarda olmayan Kurt Okulu efsungerlerinden bahsetmiştin.

Oyun, kitap, dizi vesaire spoiler içeren mesaj paylaşacaksanız sürprizbozan'a alma kaydıyla istediğinizi konuşabilir, tartışabilirsiniz. Ben önden birkaç klasik soru soracağım, daha sonra muhabbet uzar diye düşünüyorum :)
  • Yaşayan Witcher'ların sayısı.
Kuzey'de sanıyorum oyunda 12 tane Witcher ile karşılaştık, daha karşılaşmadıklarımız veya sadece kitaplarda görünenler olabilir. Ben kitapları okumadığım için bilmiyorum. (Vesemir, Berengar Geralt, Eskel, Lambert, Karadin, Gaetan, Letho, kardeş iki Witcher ve ilk oyunda Foltest'e suikast yapan Witcher) ve Ciri'yi de sayarsak 12. diğer bölgelerde de durum az çok böyleyse (batı, güney, doğu) yaklaşık yaşayan 48 civarı Witcher olduğunu varsayabiliriz, tabii bunların 4/1'inin emekli olduğunu varsayıyorum. Çünkü Witcher'lar gerçekten nadir görünüyorlar, bir kısmı Karadin gibi emekli olmuş şehirlerde yaşıyor bence. Sizin tahminleriniz nedir bu konu hakkında?
  • Triss vs Yennefer.
Ben Yennefer diyorum, çünkü Yennefer, Geralt ve Ciri bir aile. Ciri için her şeyi yapmaya hazır, üstelik hem kendim de hem Geralt'ta onu daha fazla seviyor. Siz de nedenleriyle birlikte tarafınızı söylerseniz sevinirim.
  • Vesemir vs Geralt.
Geralt, her ne kadar Kuzey'in en iyi kılıç ustası olsa da ben Vesemir'in bu savaşı kazanacağını düşünüyorum. Çünkü Geralt 100 yaşında iken vesemir 200 yaşında, Vesemir'in tecrübesi var. Siz ne düşünüyorsunuz?

Sorularım bu kadardı, iyi eğlenceler :)

@strigoi, @363436, @Stebph, @Gwynbleidd 00 ve @Hellblazer Aku. Sizi böyle etiketledim ancak yazmak zorunda değilsiniz :)
1v1 atacaklari icin bence Geralt cok rahat alir. Tecrubeli de olsa, tecrube disinda her sey Geralt lehinde.

Triss ve Yennefer konusunda acikcasi kesin bir karar kilamadim. Hikaye acisindan %100 Yennefer ama Triss'e de gonlum kayiyor acikcasi :)

Ben de bilgi almak amaciyla soruyorum. Witcher'larin omru ne kadar?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı