Hafif antivirüs önerisi

Antivirüs kullanmak yerine indirdiğiniz dosyaları VirusTotal'de taratın. Hem bütün virüs programlarının sonucunu görürsünüz hem sisteme ağırlık binmez.

Dostum Comodo hakkında ne düşünüyorsunuz?
Comodo Internet Security Free yazılımını örnek alırsak o kadar da hafif ve etkili bir yazılım olduğunu düşünmüyorum. Sürekli olarak kullanmaya çalıştığınız yazılımları engelleyebilen bir yapısı bulunabiliyor. En son kullandığımda HIPS seçeneğini sevmemiştim. Normal bir kullanıcı için uygun olduğunu düşünmüyorum. Kaspersky Securtiy Cloud Free ile Comodo Firewall kombinasyonunu kullanabilirsiniz.

Antivirüs kullanmak yerine indirdiğiniz dosyaları VirusTotal'de taratın. Hem bütün virüs programlarının sonucunu görürsünüz hem sisteme ağırlık binmez.
Dostum öyle her dosya indirdiğimde elle taramak istemiyorum. Her şeyi program kendisi halletmeli.
Comodo Internet Security Free yazılımını örnek alırsak o kadar da hafif ve etkili bir yazılım olduğunu düşünmüyorum. Sürekli olarak kullanmaya çalıştığınız yazılımları engelleyebilen bir yapısı bulunabiliyor. Kaspersky Securtiy Cloud Free ile Comodo Firewall kombinasyonunu kullanabilirsiniz.
Evet,Steamden aldığım bazı oyunları kendiliğinden karantinaya alıyor.

Norton 360 standart sürümünü tavsiye ederim.
İki yıllık lisans, 140 ₺ civarına denk geliyor.

ESET Internet Security kullanıyorum, internette bedava ürün anahtarı bulunuyor.
İnternette bedava olarak dağıtılan ESET ürün anahtarları ile etkinleştirdiğiniz yazılımınızın veritabanının eksik olduğunu biliyor muydunuz? Yani korunayım derken kendinzi tehlikeye atıyorsunuz. Korsan olarak antivirüs yazılımı kullanmamalısınız.
Malwarebyts önerebilirim. Yanında da AdwCleaner kullanmanızı tavsiye ederim.
Malwarebytes hem bir antivirüs yazılımı değildir hem de hafif bir yazılım değildir. Malwarebytes bir antimalware yazılımıdır.

Açıkçası ben yıllardır ücretsiz AV kullanıyorum. Parayla AV satın almanıza gerek yok. Eskiden Kaspersky sistemimi çok yoruyordu, o yüzden Avast kullanıyordum. Bu Kaspersky Security Cloud'u forumdaki arkadaşların tavsiyesiyle indirdim. Eski Kaspersky'dan eser yok. Sistemime yük bindirmiyor. Ayrıca setup kısmında verilerinizi gönderip göndermeme kararını size bırakıyor. Bu arada benim bilgisayar da 6 GB Ram var. Bilgisayarınız düşük olduğu için önemli işler yapmadığınızı varsayarak söylüyorum kesinlikle AV'ye para vermeyin.

İnternette bedava olarak dağıtılan ESET ürün anahtarları ile etkinleştirdiğiniz yazılımınızın veritabanının eksik olduğunu biliyor muydunuz? Yani korunayım derken kendinzi tehlikeye atıyorsunuz. Korsan olarak antivirüs yazılımı kullanmamalısınız.

Malwarebytes hem bir antivirüs yazılımı değildir hem de hafif bir yazılım değildir. Malwarebytes bir antimalware yazılı mıdır?

Tamamda hocam, Malware'ın tanımıda; Virüs, Trojan (truva atı), Backdoor (arka kapı), Keylogger, Worm (solucan), Ramsomware (fidye yazılımı, virüsü), Pups (potansiyel olarak istenmeyen programlar), Adware (reklam yazılımları) gibi tüm zararlılar "Malware" olarak adlandırılır zaten. Yani bir kullanıcı sistemini taratmak için bu uygulamayı yükleyip, tarama sonucuda temiz çıktığı vakit bu uygulama dışında bir uygulamaya mı başvurmalı illaki?

Yeni konular

Geri
Yukarı