Haftada 3 gün art arda spor yapılır mı?

göktuğ18

Femtopat
Daha fazla  
Bu sene liseye gideceğim, fakat evim uzak olduğu için yurtta kalmak zorundayım. Cuma günleri eve dönüp pazar akşamları tekrar yurda gideceğim için boş kalabileceğim 3 günüm var. Biliyorum art arda spor yapmak çok da iyi bir şey değil fakat durumum bu. 3 gün art arda spor yapmak nasıl olur çalışacağım bölgelerin programı: Cuma: Karın, kol; cumartesi: Karın, bacak; pazar: Kol, bacak. Kafamda düşündüğüm program bu, bu program herhangi bir sorun yaratır mı?

Bu sene liseye gideceğim, fakat evim uzak olduğu için yurtta kalmak zorundayım. Cuma günleri eve dönüp pazar akşamları tekrar yurda gideceğim için boş kalabileceğim 3 günüm var. Biliyorum art arda spor yapmak çok da iyi bir şey değil fakat durumum bu. 3 gün art arda spor yapmak nasıl olur çalışacağım bölgelerin programı: Cuma: Karın, kol; cumartesi: Karın, bacak; pazar: Kol, bacak. Kafamda düşündüğüm program bu, bu program herhangi bir sorun yaratır mı?

Üst üste bacak çalışmak çok mantıklı değil bence ben bacak çalıştıktan sonraki gün bacağım neredeyse tutmuyor bile zar zor yürüyorum. Pazar günü bacak çalışacağınıza omuz çalışmanız daha mantıklı olmaz mı?

Bacak antrenmanından sonra testosteron hormonu salgılanır. Bu hormon sayesinde kaslarınız daha hızlı gelişir ve daha sağlıklı bir kas oluşumu elde edersiniz dolayısıyla bacak antrenmanını son güne bırakmanız. O 4 günlük arada vücut hormonlar yardımıyla kendini toplayacaktır.

Bunlara dayanarak tavsiye edeceğim program şu olacaktır:

Cuma: Göğus, sırt, omuz.
Cumartesi: Pazu, arka kol.
Pazar: Bacak, karın.

Bacak antrenmanından sonra testosteron hormonu salgılanır. Bu hormon sayesinde kaslarınız daha hızlı gelişir ve daha sağlıklı bir kas oluşumu elde edersiniz dolayısıyla bacak antrenmanını son güne bırakmanız. O 4 günlük arada vücut hormonlar yardımıyla kendini toplayacaktır.

Bunlara dayanarak tavsiye edeceğim program şu olacaktır:

Cuma: Göğus, sırt, omuz.
Cumartesi: Pazu, arka kol.
Pazar: Bacak, karın.

Cuma: Göğüs, kol.
Cumartesi: Omuz, sırt, arka kol.
Pazar: Bacak karın.

Bence böyle olmalı tek bir günde göğüs sırt omuz biraz ağır gelir gibi.

Cuma: Göğüs, kol.
Cumartesi: Omuz, sırt, arka kol.
Pazar: Bacak karın.

Bence böyle olmalı tek bir günde göğüs sırt omuz biraz ağır gelir gibi.
Ağır değil hocam.

Ayriyeten, omuz ile sırt göğüsle birlikte çalışılırsa daha iyi olur. Göğüs çalıştıktan sonra o bölgedeki kaslar ısınacağından dolayı omuz ile sırt antrenmanlarında sakatlık ihtimaliniz düşecektir.

Size daha kolay bir önerim var.
Yabancılarda "push up" diye bir challenge var.
Bildiğimiz klasik şınav fakat pozisyonlarını iyi bilmeniz gerekir.
Push up denilen challenge şu: 1 ay boyunca her gün elinden geldiği kadar şınav çekmelisin.
1 ayın başında 1 ise ayın sonunda 20 olacak. Eğer vücudun spor yapmak gibi alışık olmadığı bir şey ile karşılaşırsa ilk zamanlar çok yerin ağrıyacaktır. Bu yüzden push up ile rutin yapmanı öneririm dostum.
Eğer kabul etmezsen dediğin konuya geleyim, istersen hafta içinin her günü spor yap hiçbir şey olmaz. Hafta sonları dinlenmen yeter. Ayrıyeten iyi beslenmen.

Geri
Yukarı