Haftada 3 gün çalışarak fullbody gelişim olur mu?

makbulehanim

Hectopat
Daha fazla  
Yaklasik 2 haftadir adamakıllı fitnessa gidiyorum. Belediye tesisine gidiyorum ve haftada 3 gun olacak sekilde pazartesi, salı, carsamba erkek bölümü acik ve o gunler gidebiliyorum. Sizce yeterli midir? Beslenmeyi halletsem de uykuyu her zaman yeterli alamiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Haftanın yedi günü her gün 4x15 pull UP ve 4x15 şınav ve de 4X 5 dakika plank hareketi yap. Paralel bar da çok iyi, eminim 1-2 ayda etkisini göreceksin.

Artı -1 Eksi
Aralıksız 3 gün çalışıp 4 gün off yapmanız çok mantıklı olmadığı gibi kaslarınız açısından sağlıklı da değil. 1 gün çalışıp 1 gün off çekerek Pazartesi, çarşambe ve cuma günü yapabilirsin. Haftasonu da ekstra dinlenme günün olur. İstikrarlı, disiplinli ve verimli bir çalışma ile tabi beslenmene de dikkat ederek haftanın 3 günü de yeterli olacaktır. Tabi bu sizin ne istediğinize de bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.​

Aralıksız 3 gün çalışıp 4 gün off yapmanız çok mantıklı olmadığı gibi kaslarınız açısından sağlıklı da değil. 1 gün çalışıp 1 gün off çekerek Pazartesi, çarşambe ve cuma günü yapabilirsin. Hafta sonu da ekstra dinlenme günün olur. İstikrarlı, disiplinli ve verimli bir çalışma ile tabii beslenmene de dikkat ederek haftanın 3 günü de yeterli olacaktır. Tabii bu sizin ne istediğinize de bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.​

Cok ozur dileyerek duzeltiyim pazartesi carsamba cumartesi yazacaktim

Yeni konular

Geri
Yukarı