2 haftada kas ne kadar gelişim gösterir?

Re Malaka

Decipat
Makaleler
17
Yer
Rome
Spora başlayalı 2 hafta oluyor. Boy 185, kilo 72 oldu.
Hayatımda ilk kez fitness yapıyorum desem yanlış olmaz.

Aslında 2 haftada kas gelişimi bence mümkün değildir, ama aynaya baktığımda sanki göğüs, omuz ve kollarımda bir sıkılaşma var gibi hissediyorum.
Sizce psikolojik mi? Yoksa az da olsa imkanı var mı?
Ölçüm yapmadım bilemiyorum.

Psikolojik olarak veya vücudun şekilleniyor olabilir ama sana tavsiye vereyim durmadan aynaya bakarsan bir yerden sonra sanki hep aynıymışsın gibi gelirsin moralin bozulur kas gelişimini etkiler.

Psikolojik olarak veya vücudun şekilleniyor olabilir ama sana tavsiye vereyim durmadan aynaya bakarsan bir yerden sonra sanki hep aynıymışsın gibi gelirsin moralin bozulur kas gelişimini etkiler.

Şöyle ki, spora estetik için değil de güçlenmek için başladım. Dolayısıyla hiç ölçüm bile yapmadım.
Kafaya öyle koydum, boşa da çalışsam hiç yoktan iyidir en azından kaslar kondisyon kazanır diye düşünüyorum.

Ayrıca iştahım açıldı ve 2 haftada 3 kilo aldım. Hedefim de biraz da kilo alıp, vücut zindeliği kazanmak.
Lakin yanında böyle biraz kas çizgisi falan görünce de fena değilmiş dedim :D Psikolojik olarak öyle geliyordur belki gözüme. Bilemiyorum. Ama günde 100 gram protein alıyorum ortalama, iyi beslendiğimi düşünüyorum.

2 haftada fazla bir şey beklemeyin 0.5 cm belki ölçüm mutlaka yapın hem psikolojik hem de gelişimi görme açısından çok iyi oluyor. Ha bir de ilk 1 ay zaten alışmaya bakın hareketlere salona falan filan. Ben ilk hafta kusmaktan spor yapamamıştım doğru düzgün.

Yeni konular

Geri
Yukarı