Haftada 48 saat 1200 liraya çalışmak mantıklı mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Nameless member

Femtopat
Ayda 1200 liraya yetkili serviste çırak olarak çalışıyorum. Cumartesi ile birlikte haftada toplam 48 saat çalışıyorum geçen sure ile birlikte toplam 60 saat oluyor. Sizce yetkili serviste çalışmaya devam etmeli miyim?

Çalışma hocam git ek meslek yap daha çok kazanırsın İddia bile oynasan günlük düzenli ufak ufak gene aynı şekilde kazanırsın. Günlüğün en az 100-150 olmalı bu şartlarda.

Kumar pişmanlıktır. Her türlüsü pişmanlıktır. Dolar her saniye ayağa kalkıyor zaten, en düştüğü an yakalayıp oynamak lazım.

"Ayda 1200 liraya yetkili serviste çırak olarak çalışıyorum."

Bunu belirtmiş zaten. Neyini tartışıyor veya anlamıyorsunuz çözemedim. Bu kesinlikle az bir ücret. Tartışılamaz. Muhtemelen de konu troll. Aynı arkadaş "Yetkili serviste ayda 200 liraya çırak olarak çalışmak mantıklı mı?" adında bir konu açmış daha önce.

Yav arkadaşlar çocuk demeye çalışıyor ki haftada 48 saat çalışıyormuş günlüğünü hesaplayın. Ve aylık sadece 1200 alıyormuş. Evde ki kedimin maması bile aylık 1200'ten çok kardeşim bu paraya çalışmak ne. En az dediğim gibi 100-150 olmalı günlüğün ki az da olsa karşılık alasın. Çırağım falan deme kendine gene de alabileceğin en yüksek meblada çalışmaya çalış 170'e bile yeni iş bulsan 20 lira 20 liradır.

O ücrete, o işe girmeniz bile başlı başına yanlış olmuş. Büyük ihtimal çok küçük birisiniz ancak 16-17 yaşlarında olsanız dahi böyle işlerde çalışıp hem kendinize hem de zamanınıza yazık etmeyin, nedir bu? Bir ay çalışacaksın neden? 1 haftalık market alışverişi yapabilmek için. Arabaların deposu bile dolmuyor bu paraya. Bu arada arkadaş haftalık 48 saat çalıştığını ve aylık 1200 TL aldığını söylemeye çalışmış sanırım.

"Ayda 1200 liraya yetkili serviste çırak olarak çalışıyorum."

Bunu belirtmiş zaten. Neyini tartışıyor veya anlamıyorsunuz çözemedim. Bu kesinlikle az bir ücret. Tartışılamaz. Muhtemelen de konu troll. Aynı arkadaş "Yetkili serviste ayda 200 liraya çırak olarak çalışmak mantıklı mı?" adında bir konu açmış daha önce.
Başlığa bakın bir de.

Kumar pişmanlıktır. Her türlüsü pişmanlıktır. Dolar her saniye ayağa kalkıyor zaten, en düştüğü an yakalayıp oynamak lazım.

Yok be hocam iki internette yazılana bakıp pişmanlık demeyin işte. Çıkmak inmek normal şeyler bu işte. Tamamen arkadaşın tercihine ve şansına kalmış. Benimki sadece bir ek meslek önerisi. İş bulsun zaten tek iddia ile kimse düzenli kazanamaz.

Aylık 1200 TL'yi nasıl günlük 600'e çevirip aylık 18 bin TL yaptınız?

Bazı insanlarda mesaj kasma hastalığı var, konuda çelişki veya trollük
De olsa 200 kişi atlıyoruz ve gerçek yardıma ihtiyacı olanlar bekliyorlar. O yüzden birinin "haftalık mı aylık mı hocam?" diye sorması, 20 kişinin birden "aylık şöyle haftalık şöyle veya şu bu değil" tarzı söylemler yapmasından iyidir.
Arkadaşımız aylık mı haftalık mı olduğunu söylesin, biz de konuyu kendi haline bırakalım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı