Haftada 48 saat 1200 liraya çalışmak mantıklı mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Nameless member

Femtopat
Ayda 1200 liraya yetkili serviste çırak olarak çalışıyorum. Cumartesi ile birlikte haftada toplam 48 saat çalışıyorum geçen sure ile birlikte toplam 60 saat oluyor. Sizce yetkili serviste çalışmaya devam etmeli miyim?

"Ayda 1200 liraya yetkili serviste çırak olarak çalışıyorum."

Bunu belirtmiş zaten. Neyini tartışıyor veya anlamıyorsunuz çözemedim. Bu kesinlikle az bir ücret. Tartışılamaz. Muhtemelen de konu troll. Aynı arkadaş "yetkili serviste ayda 200 liraya çırak olarak çalışmak mantıklı mı?" adında bir konu açmış daha önce.

Troll konu degil başlığı yanlış yazmisim aylık olacakdı daha önce açtığım 200 liraya çalışmak mantıklı mı sorusuda troll değildi çalışmaya başlayalı neredeyse 3 hafta oldu ve bana sadece bir defa haftalık verildi ve bende bana sadece aylık olarak 200 lira vereceklerini sanıp o konuyu açtım.

Eki Görüntüle 1462807
Ne kadar kusursuz bir doğum tarihi, tesdafüfe bakın.

Olabilir açtigim her hesapta(Chrome, Reddit, Technopat, Twitter) ayni dogum tarihini kullanıyorum troll oldugum anlaminada gelmiyor.

1658694351276.png

8 tane konu açacak kadar neyi merak ediyorsunuz işle ilgili.

Troll konu degil başlığı yanlış yazmisim aylık olacakdı daha önce açtığım 200 liraya çalışmak mantıklı mı sorusuda troll değildi çalışmaya başlayalı neredeyse 3 hafta oldu ve bana sadece bir defa haftalık verildi ve bende bana sadece aylık olarak 200 lira vereceklerini sanıp o konuyu açtım.
Sence asgari ücret 5500TL iken aylık 1200TL'ye çalışman mantıklı mı? Çalıştığım yerde 14-15 yaşında çocuklara getir götür yaptırıp günlük 200-250TL ücret veriyorlar. En ucuz 150TL'ye çalışan gördüm. Bu da haftada 6 gün 10-12 saat çalışmayla aylık en kötü 3600TL yapar. Kaldı ki bunun bahşişi vesaire de var. 250TL'den çalışanlar asgari ücretten fazla alıyor. Bu tarz bir iş bak kendine.

Olabilir açtigim her hesapta(Chrome, Reddit, Technopat, Twitter) ayni dogum tarihini kullanıyorum troll oldugum anlaminada gelmiyor.
22 yaşındaki bir kişi aylık 1.200 TL'ye -haftalık toplam 60 saat dediniz- 240 saat çalışmanın kölelik olduğunu ayırt edebiliyor olmalı.

Sorunun kendisi tamamen saçma zaten ama, staj falan sanırım bu galiba. Cidden işçi isen suriyeli sigortasız adam senden yüksek alıyordur.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı