Haftada 48 saat 1200 liraya çalışmak mantıklı mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Nameless member

Femtopat
Ayda 1200 liraya yetkili serviste çırak olarak çalışıyorum. Cumartesi ile birlikte haftada toplam 48 saat çalışıyorum geçen sure ile birlikte toplam 60 saat oluyor. Sizce yetkili serviste çalışmaya devam etmeli miyim?

Başlığa bakın bir de.
"Haftada 48 saat, 1200 liraya çalışmak mantıklı mı?" olması gerekiyordu muhtemelen. Haftalık 1200TL'ye çalışan birinin bunun mantığını sorgulayacağını zannetmiyorum. Zaten çırağım diyor. Günde 12 saat haftada 6 gün çalışıp asgari ücrete razı ve tecrübeli elemanlar varken çok da mümkün gözükmüyor. Arkadaşın yaşı küçük zannımca.

Bazı insanlarda mesaj kasma hastalığı var, konuda çelişki veya trollük
De olsa 200 kişi atlıyoruz ve gerçek yardıma ihtiyacı olanlar bekliyorlar. O yüzden birinin "haftalık mı aylık mı hocam?" diye sorması, 20 kişinin birden "aylık şöyle haftalık şöyle veya şu bu değil" tarzı söylemler yapmasından iyidir.
Arkadaşımız aylık mı haftalık mı olduğunu söylesin, biz de konuyu kendi haline bırakalım.
Ne derdim olacak, hesap yapmaya çalıştım. Mesaj kasma derdim olsa bu konuya yazmazdım bilgi gerektirmeyen konulara boş boş mesajlar atardım.

1658693174558.png

Daha kaç tane böyle konu açacaksınız?

Ne derdim olacak, hesap yapmaya çalıştım. Mesaj kasma derdim olsa bu konuya yazmazdım bilgi gerektirmeyen konulara boş boş mesajlar atardım.

Ben siz mesaj kastınız demedim hocam, herkesin atlamasından şikayet ettim. Gurur yapmayın lütfen. Bu konuya 50 mesaj yerine 1 mesaj yazılıp cevap beklenmesi daha iyi olurdu demiştim.

Yaşınız küçük ise haftalık 1.200 TL'ye ''çırak'' mantığında çalışılabilir, aylık 1.200 TL ise kölelikten başka bir şey değil. Konunun özeti aslında bu.

Ben siz mesaj kastınız demedim hocam, herkesin atlamasından şikayet ettim. Gurur yapmayın lütfen. Bu konuya 50 mesaj yerine 1 mesaj yazılıp cevap beklenmesi daha iyi olurdu demiştim.
Toplu olarak konu hakkında yorum yapıyoruz burada bir sıkıntı yok konu sahibi gelene kadar ve doğruyu söyleyene kadar ki gelmeyecek gibi olay tartışılabilir.

Toplu olarak konu hakkında yorum yapıyoruz burada bir sıkıntı yok konu sahibi gelene kadar ve doğruyu söyleyene kadar ki gelmeyecek gibi olay tartışılabilir.

Konu sahibi bu konuda şu an hocam okuyor yani ve troll. Dağılalım konu kilitlensin. Bir de gerçekten yardıma ihtiyacı var sanıp yazıyoruz o kadar daha da tartışma çıkıyor. Gereksiz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı