Servisteki İhmalkarlıktan Kaynaklı Tüketici Hakem Heyetine Başvurmak

Daha fazla  
Ayrıntılar E-Devletten çekmiş olduğum fotoğrafta yazıyor. Sizce kimin aleyhine sonuçlanır?

Dosya Ekleri

• 4E14EDE8-0C8E-4AB1-96D4-E8B069E0B9EC.jpeg
    4E14EDE8-0C8E-4AB1-96D4-E8B069E0B9EC.jpeg
    240,4 KB · Görüntüleme: 210
Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük ihtimal sen haklı çıkarsın. Bu tarz olaylarda çoğunlukla müşteri haklı çıkıyor.
Daha önce 3 cihaz içinde başvurmuştum ve kazanmıştım. Babam ve abimin telefonlarıydı. Sıvı teması var demesi beni korkutuyor servisin. Savunmaları istenmiş cevap vermiyorlar tüketici mahkemesine.

Tüketici mahkemesi savunmalarını istedi. 7 gün geçti ve hala savunma yapmadılar. 30 savunma yapmazlarsa bilir kişi randevu vericek savunma yaparlarsa daha erken randevu vericek.

15 gün oldu ve hala savunma yapmadılar.

Daha önce 3 cihaz içinde başvurmuştum ve kazanmıştım. Babam ve abimin telefonlarıydı. Sıvı teması var demesi beni korkutuyor servisin. Savunmaları istenmiş cevap vermiyorlar tüketici mahkemesine.

Tüketici mahkemesi savunmalarını istedi. 7 gün geçti ve hala savunma yapmadılar. 30 savunma yapmazlarsa bilir kişi randevu vericek savunma yaparlarsa daha erken randevu vericek.

15 gün oldu ve hala savunma yapmadılar.
Gelişmeler hakkında bilgilendirmelerinizi beklemedeyim.

Gelişmeler hakkında bilgilendirmelerinizi beklemedeyim.
Bir gelişme olduğun’da bilgilendiricem. İnşallah bu davayı kazanırım.

Karşı tarafın 30 günlük itiraz süresi doldu. Her hangi bir işlem olmadı beklemedeyim.

Her hangi bir işlem olmadı beklemedeyim. Tahminimce mart ayında sonuçlanacak.
Bugün tam 5 ay 3 gün oldu, hala savunması istendi diyor. Bu konu hakkın'da bilgisi olan var mı?.
Cihazın servisten teslim aldığımdaki fotoğraflar.
16.05.2018 hala savunma yapmadılar.
23.06.2018 hala savunma yapmadılar. 6 Ay geçmiş olmasına rağmen savunma yapmadılar.
Ara karar ne demek bilen var mı.? Savunmaları gelmiş.
Ekran Alıntısı.PNG

Karar: 1-6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Konunun Ayıplı Mal, Garanti Belgesi ve Sarış Hizmetler hükümlerinin uygulanması gerektiği ve bilirkişi raporuna istinaden ve İnceleme ve Gerekçe bölümündeki izahatlar doğrultusunda olmak üzere ürün, kullanıcı hatası olmayan sebeplerle ayıplı/arızalı olduğundan şikayet konusu ayıplı ürünün fatura bedeli olan 3407,98TL'nin davalı firma tarafından tüketiciye iadesine, alışveriş sözleşmesinin iptaline, ayıplı ürünün davalı firmaya iadesi ile tüketici şikayetinin kabulüne karar verilmiştir.

Not: Cihaz bilirkişi tarafından incelendi ve cihazda oluşan hatanın servisten kaynaklandığını belirtti.
11.08.2018
Ekran Alıntısı.PNGAdsız.pngIMG_1427.JPGIMG_1428.JPGEkran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı