Hakkımda haksız yere tutanak tutulacak

Flarizm

Centipat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran Kartı:İntel HD Graphics 3000
Ram:8Gb
İşlemci:İntel İ3 2330M
Depolama: 111Gb SSD
Meslek
Öğrenci
Almanca hocamız 2 sıra önümüzde konuşan çocuklar yüzünden ben ve 7 arkadaşıma "size tutanak tutacağım" diyor. Eğer ki tutanak tutarsa kendimi nasıl ispatlarim? Suçlu duruma duser miyim?

Ek olarak: Ders esnasında bir kız öğrenci tahtaya çıkan arkadaşına güldüğünde hiçbir tepki vermezken benim ya da bir başka erkek öğrencinin en ufak bir kıkırdamasına 30 dakika tüm erkekleri azarlıyor.

(10. sınıfım)

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim disiplin ve tutanak uzmanı olarak bu ikisinin hiç bir anlam ifade etmediği gerçeğini sana bildirmek istiyorum. Terör suçu işlemediğin sürece bu ikisi bir şey ifade etmiyor, 12. sınıfta ikiside siliniyor. Siz yine de hareketlerinize dikkat edin.

Kendini ispatlaman zor. Sınıfın senin suçsuz olduğunu düşünmesi gerekiyor. Tahminen tutanak yemezsiniz ama yerseniz sınıfın yardımıyla kurtulabilirsin. Sınıf bir şeyler diyemiyor ise hocaya durumu anlatabilirsiniz.

Tutanak tutulur disiplin kuruluna verilir. Sonrasında ifade için disiplin kuruluna çıkarsın ifaden alınır sözlü ve yazılı şekilde sonrasında muhtemelen en fazla kınama alırsın. Şahsen bir şey olacağını zannetmiyorum kınama bile almazsın yani.

Almanca hocamız 2 sıra önümüzde konuşan çocuklar yüzünden ben ve 7 arkadaşıma "size tutanak tutacağım" diyor. Eğer ki tutanak tutarsa kendimi nasıl ispatlarim? Suçlu duruma duser miyim?

Ek olarak: Ders esnasında bir kız öğrenci tahtaya çıkan arkadaşına güldüğünde hiçbir tepki vermezken benim ya da bir başka erkek öğrencinin en ufak bir kıkırdamasına 30 dakika tüm erkekleri azarlıyor.

(10. sınıfım)
Tam bir ucube öğretmen davranışı nerde görsem tanırım. Hiçbir şey olmaz merak etme. Klasik göz korkutma taktikleri bunlar :) Hatta o öğretmene " sizi şikayet edeceğim " de sonra izle nasıl değişiyor tavırları :)

Kardeşim disiplin ve tutanak uzmanı olarak bu ikisinin hiç bir anlam ifade etmediği gerçeğini sana bildirmek istiyorum. Terör suçu işlemediğin sürece bu ikisi bir şey ifade etmiyor, 12. sınıfta ikiside siliniyor. Siz yine de hareketlerinize dikkat edin.
Kesinlikle ama belki ailesinden korkuyor olabilir.

Almanca hocamız 2 sıra önümüzde konuşan çocuklar yüzünden ben ve 7 arkadaşıma "size tutanak tutacağım" diyor. Eğer ki tutanak yersem kendimi nasıl ispatlarim suçlu duruma duser miyim?

(10. sınıfım)

Bir şey yapamaz merak etme. Tutanak vs. boş hikaye. Ayrıca siciline falan yazılan şeyler değil. Ciddi ciddi sicile "Bu kişi derste arkadaşıyla konuştu" mu yazılacak sanıyorsun. :)

Ayrıca hırsızlık, kanıtlanmış taciz, kavga gibi durumlar okul siciline yazılabilir. Bu sicil okuldan okula transfer olurken önemli. Ayrıca bunlar adli Sicil'e yazılırsa (yani polis gelip senin ifadeni alırsa, karakola götürürse vs.) ömür boyu kalıcı olur.

Okulda hocanın bir kağıda yazacağı şikayet yazısı kimsenin umurunda olmaz korkma. :)

Geri
Yukarı