Haksız yere tutanak yer miyim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhabalar, 9. sınıfım, isimlerini vermeyeceğim 2 çocuk ve bir kız var, o arkadaştan biri, sınıftaki bir kızı sürekli taciz ediyor vs. ve biz 3 kişi aynı dershanede aynı sınıftayız, dershanenin son teneffüsünde kursun aşağısındaki BİM'e indik bu çocuklarla, ben şakalaşmak için BİM'den şikayet kağıdı aldım, sınıfa geldiğimizde kıza yazan çocuk kağıdı ona vermemi istedi (üstüne bir şey yazmamıştım), ders bittikten sonra bu kıza yazan çocuk falan çıktı, sadece diğer arkadaş (X diyeceğim) ve ben kıza yazan çocuğun (y diyeceğim) sırasının yanında o benim verdiğim kağıdı bulduk, kağıdın üstünde espriler falan yazmıştı(hafif küfürlüydü), biz de arkadaşla ön tarafını okuyup güldük, X kağıdı komik bulduğu için cüzdanına koydu, sonraki gün okulda teneffüste kitap okurken X yanıma gelip "a" yazmamı söyledi, ben de yazdım, neden yazmamı istediğimi sordum, o da kağıdın arkasını söyleyip( kağıdın arkasında kızın adı, tayt yazıyordu. Yazımızın bayağı benzediğini ama aynı olmadığını söyledi ( birbirimizden emindik çünkü kağıdı beraber bulmuştuk.)
Ben olay olmamış gibi kitap okumaya devam ettim,(ben yokken X, kağıdı kıza göstermiş, kız da müdüre gitmiş, ben bilmiyordum, hoca çağırınca anladım.) Birkaç ders sonra Y'yi ve kızı çağırdı sınıf öğretmeni, 10 dakika sonra ise X ve beni çağırdı müdür yardımcısı. (o sırada hepimiz müdür yardımcısının odasındayız.) Müdür yardımcısı olayı baştan anlatmamızı söyledi. Biz de anlattık, hoca arkadaşa cüzdanına koyduğu ve kağıdı okula getirdiği için biraz kızdı, bana ise benim kağıtla ne alakam olduğunu sordu, ben de kağıdı beraber bulduğumuzu söyledim, daha sonra kıza Y'nin daha önce ona tacizde bulunup bulunmadığını sordu, kız birden fazla olmasına rağmen 1 defa olduğunu söyledi, daha sonra müdür yardımcısı bizlik bir olay olmadığını ve çıkabileceğimizi söyledi. Son ders Atatürk'ün Antalya'ya gelişinin yıl dönümü olduğundan tören olacaktı ve hepimizden aşağı inmemizi istediler. X ve ben de aşağı iniyorduk birlikte, o sırada sınıf öğretmeni bizi yanına çağırdı ve kağıdın arkasındaki.
Yazının benim yazıma çok benzediğini, (gerçekten de çok benziyor.) Pazartesi konuşacağımızı ve tutanak tutanacağımızı söyledi. Hafta sonunu gergin şekilde geçirdikten sonra pazartesi günü okula geldim, ama y okula gelmedi, o gün sadece kızı müdür çağırdı. Bu arada kız X'i ve beni çok hardcore şekilde savunuyor. Pazartesi günü bizlik bir şey olmadığını düşünüp biraz rahatladım, lakin salı günü saat 13'e kadar okul dışında münazaramız vardı. Saat 13'te okula dönerken rehber öğretmeninin.
Sınıf grubuna onunla konuşmam gerektiğini söylediğini yazdığı bir mesaj attı. Ben de gireceğim ilk dersten sonraki teneffüs rehber hocasıyla konuştum. Hoca arkadaş seçimlerime dikkat etmem gerektiğini, ve eğer dürüst olmak gerekirse benim yaptığımı düşündüğünü söyledi. Daha sonra olayları kağıda aktarmamı istedi, ona kağıdı yazarken üstüne bir şey yazmam gerekip gerekmediğini sordum (tutanak vs. anlamında), o da gerek olmadığını söyledi, sonrasında bizi daha sonra tekrar çağıracağını söyledi. Olayların ne olacağını yarın öğreneceğim, bu arada notlarım çok iyi ve hocalarımın hepsi beni çok sever, ama sınıf öğretmenimiz X ve benim bu yazıyı yazdığımızı ve Y'den hocaya söylememek için para istediğimizi düşündüğünü söylemiş X'e ben okulda yokken. X sinirden ağlamış vs. o kısımları arkadaşlar anlattı. Bu yüz kızartıcı bir suç ve kimin yazdığını hocalar kanıtlayamıyor, müdür yardımcısı bizim olmadığımızı düşünüyordu başta, ama sınıf öğretmenimiz bizim yaptığımızı düşünüyor ve bunu rehber öğretmenine söylemiş kısacası. Bana bir şey olur mu tutanak vesaire anlamında?

Hocam ne oldu son durum nedir?

Kız diyorsa hocalar neyi zorluyor anlamadım hâlâ.

Sanırım bizim o çocuğa kumpas kurduğumuzu ve para almak için yaptığımızı zannediyorlar, ya da komplo teorileri falan kuruyorlar kafalarında.

Hocam ne oldu son durum nedir?

Dün annem rehberlik hocasını aramıştı işte olay nedir vs. için, rehberlik hocası anneme bayağı agresif falan konuşmuş telefonda konuşulacak bir olay değil falan diye, dün annem psikolojimin kötü olduğunu ve okula gitmemem gerektiğini söyledi, bugün okula gitmedim ama yarın babam saat 10'da rehberlik hocasıyla görüşecek, yarın olayların netleşeceğini düşünüyorum, hepinize tavsiyelerinizden dolayı teşekkür ederim <3
Okul da öyle olaylar olacak kötü bir meslek lisesi falan da değil, bayağı fen lisesiyle aynı puanda bir Anadolu lisesi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım bizim o çocuğa kumpas kurduğumuzu ve para almak için yaptığımızı zannediyorlar, ya da komplo teorileri falan kuruyorlar kafalarında.

Dün annem rehberlik hocasını aramıştı işte olay nedir vs. için, rehberlik hocası anneme bayağı agresif falan konuşmuş telefonda konuşulacak bir olay değil falan diye, dün annem psikolojimin kötü olduğunu ve okula gitmemem gerektiğini söyledi, bugün okula gitmedim ama yarın babam saat 10'da rehberlik hocasıyla görüşecek, yarın olayların netleşeceğini düşünüyorum, hepinize tavsiyelerinizden dolayı teşekkür ederim <3
Okul da öyle olaylar olacak kötü bir meslek lisesi falan da değil, bayağı fen lisesiyle aynı puanda bir Anadolu lisesi.

Geçmiş olsun vallaha hocam umarım haksız yere suçlanmanız devam etmez.

Merhabalar dostlar, bugün babam okula gitti, babamın anlattığına göre boş konuşmuş babama öğüt falan vermeye çalışmış, daha sonra sınıf öğretmenimiz gelmiş, benim çok zeki olduğumu ama manipüle yeteneğimin çok yüksek olduğunu falan söylemiş, kızın ailesi sürekli y'yi suçlamış sınıfının değiştirilmesini falan istemiş ama hocalar yine çocuğu savunmuş yok eğitimi bozulur vesaire vesaire diye, konu kapandı benim için ama yine de dargınım. Tekrardan yardımlarınız için teşekkür ederim

Merhabalar dostlar, bugün babam okula gitti, babamın anlattığına göre boş konuşmuş babama öğüt falan vermeye çalışmış, daha sonra sınıf öğretmenimiz gelmiş, benim çok zeki olduğumu ama manipüle yeteneğimin çok yüksek olduğunu falan söylemiş, kızın ailesi sürekli y'yi suçlamış sınıfının değiştirilmesini falan istemiş ama hocalar yine çocuğu savunmuş yok eğitimi bozulur vesaire vesaire diye, konu kapandı benim için ama yine de dargınım. Tekrardan yardımlarınız için teşekkür ederim
Hocaya çok sinir oldum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı